Dominik Kružliak: Vzpruha a dávka sebavedomia

|
Rozhovor
| po 2.8.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Verím tomu, že nabehneme na víťaznú vlnu.“ Kapitán Dominik Kružliak priviedol žlto-modrých k víťazstvu nad mužstvom zo svojho rodného mesta.

„Súper sa dostal do vedenia po mojej nešťastnej chybe, keď sa mi lopta odrazila od ruky. Nie je jednoduché ustáť inkasovaný gól z prvej minúty, trošku to na nás aj zapôsobilo. Chyby sa stávajú a nie som už mladý a neskúsený hráč, ktorým by to otriaslo. Snažil som sa sústrediť na môj výkon. Som rád, že sme zamakali a dali tri pekné góly. Dôležité bolo, že sa nám podarilo vyrovnať ešte do prestávky krásnym gólom Schäfera. Aj v prvom polčase sme mali šance, ktoré sme ale nevyužili, ale v druhom dejstve sme už boli efektívnejší a vyhrali sme zaslúžene. Schäferov gól bol veľmi dôležitý, ale poďakovanie patrí všetkým chalanom, ktorí sa presadili gólovo a tiež aj celému mužstvu. Liptovský Mikuláš bol sympatickým súperom, snažia sa hrať celkom pekný futbal,“ zhodnotil včerajší duel 2. kola Fortuna ligy DAC-Tatran (3:1) náš kapitán Dominik Kružliak, ktorý je rodákom z Liptovského Mikuláša. „Nepovedal by som, že zápas proti ním by bol pre mňa nejako špeciálny. Hoci som tam vyrastal, nikdy som si nezahral v ich farbách. Je to však kvalitný tím, veď aj napriek tomu dokázali postúpiť, že mali silných konkurentov ako Banská Bystrica či Košice. Prajem im, aby sa udržali v lige, lebo hrali dobre.“

Víťazstvo nad nováčikom sa síce nerodilo ľahko, ale bolo úplne zaslúžené a rozdiel v skóre mohol byť aj výraznejší. „Samozrejme, nebolo príjemné prehrať trikrát v rade, navyše sme mali problémy s koncovkou a inkasovali sme dosť gólov. Včerajší zápas bol dôležitý aj z hľadiska sebavedomia a som rád, že sme v ňom uspeli. Teraz máme týždeň voľna, treba sa dobre pripraviť na najbližších súperov. Verím tomu, že nabehneme na víťaznú vlnu. Po troch prehrách sme chceli vyhrať a som rád, že sa nám to aj podarilo. Je to vzpruha a dávka sebavedomia do ďalšej roboty. V lige boli len dve kolá a v Európskej konferenčnej lige sme narazili na silného súpera, proti ktorému sme odohrali slušné zápasy, vypadli sme so cťou. Musíme sa skoncentrovať na ligu a pohár. Chceme ísť od zápasu k zápasu a napodobniť štart z minulej sezóny. Sme radi, že ľudia z Dunajskej Stredy a okolia chodia na futbal a povzbudzujú nás,“ doložil Kružliak, ktorý včera nastúpil na svoj 190. zápas v našej najvyššej súťaži. Z toho 56 absolvoval vo farbách DAC-u.