Aktuality

Dominik Veselovský predĺžil zmluvu do leta 2024

Dominik Veselovský predĺžil zmluvu do leta 2024

Aktuality
| št 16.12.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Vedenie nášho klubu sa dohodlo s talentovaným stredopoliarom na predĺžení pôvodného kontraktu o ďalšie dva roky.

Devätnásťročný Dominik Veselovský (nar. 19.7.2002) prišiel do Dunajskej Stredy v lete 2018 z Ružomberka ako mládežnícky reprezentant. V júli 2019 podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt platný tri roky, do 30. júna 2022. Vzápätí začal nastupovať v našej najvyššej súťaži. Na jeseň 2019 zasiahol do piatich stretnutí Fortuna ligy (v deň debutu mal 17 rokov a 2 dni a je najmladším hráčom, ktorý kedy nastúpil za DAC v prvej lige) a tiež do dvoch zápasov Európskej ligy proti Atromitosu Atény.

Ďalšie štarty si pripísal až na jeseň tohto roka, v aktuálnej ligovej sezóne ich má zatiaľ šesť. V prvých troch súbojoch pod vedením trénera Joaa Janeira mal miesto v základnej zostave. Vedenie nášho klubu sa pred pár dňami dohodlo s talentovaným stredopoliarom na predĺžení spolupráce o ďalšie dva roky a jeho služby si poistilo do 30. júna 2024.

„Som veľmi rád a verím, že budem pokračovať v podobnom duchu, ako doteraz pod novým trénerom, ktorý mi dal šancu pravidelne hrávať. Mojím prvotným cieľom je, aby sme sa ako mužstvo pohybovali čo najvyššie v tabuľke a darilo sa nám aj v európskych pohároch. Ďakujem mojím rodičom, všetkým trénerom, ktorí ma doteraz v DAC-e viedli a takisto spoluhráčom,“ povedal po podpise novej zmluvy Dominik Veselovský, inak rodák z Plzne.

„Veslo je s nami už niekoľko sezón a sme šťastný, že ho opäť vidíme nastupovať v drese A-mužstva. Veríme v jeho ďalší rozvoj pod trénerom Janeirom, ktorý mu dôveruje. Gratulujeme mu k novej zmluve,“ pridal sa športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.