Aktuality

Ferenc Bögi podpísal profesionálnu zmluvu

Ferenc Bögi podpísal profesionálnu zmluvu

Aktuality
| ut 19.1.2021, Krisztián Nagy

Vedenie DAC-u si poistilo služby 18-ročného odchovanca klubu Ferenca Bögiho. Mládežnícky reprezentant podpísal zmluvu na dva a pol roka.

article_bannerarticle_banner

Ferenc Bögi (nar. 11.4.2002) si dres nášho klubu prvýkrát obliekol už ako sedemročný, oficiálne sa hráčom DAC-u stal o rok neskôr, keď k nám prestúpil z Boheľova. Vo všetkých vekových kategóriách patril k oporám tímu, momentálne je hráčom devätnástky, ale aktuálnu zimnú prípravu začal s áčkom našej šamorínskej farmy. Za A-mužstva DAC-u nastúpil vo viacerých prípravných dueloch a v posledných dvoch jesenných kolách si priamo z lavičky vychutnal aj atmosféru Fortuna ligy.

Feco je pre fanúšikov nášho klubu známy aj ako pravidelný účastník ankety o najkrajší gól roka či sezóny. Najviac hlasov získal na jar 2016 a doteraz je jediným hráčom akadémie na listine víťazov. Mimochodom, triumfoval vtedy ako hráč U14 a vďaka gólu, ktorý bol úplne posledný na našom starom štadióne pred jeho prestavbou na MOL Arénu.

Mládežnícky reprezentant Slovenska podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt, ktorý platí do 30. júna 2023.

„Je to pre mňa veľmi dôležitý krok, veď od detstva som hráčom DAC-u. Zároveň sa veľmi teším. Znamená to pre mňa aj ďalšiu motiváciu, aby som zabojoval o svoje miesto,“ vyjadril sa osemnásťročný futbalista, ktorý je rád, že sa môže pripravovať so Šamorínom. „Verím, že dostanem príležitosť zahrať si osemnástich dospelú druhú ligu, čo by bolo veľmi dobré pre môj ďalší rozvoj. Veľkou školou sú aj tréningy s áčkom. Môj jednoznačný cieľ na najbližšie roky je dostať sa do kádra áčka a hrávať za môj materský klub na najvyššej úrovni.“

V minulej sezóne bol Bögiho trénerom v našej devätnástke Michal Kuruc, ktorý v týchto dňoch dočasne vedie Šamorín, kde ho má tiež pod palcom. „Fecó patrí medzi najtalentovanejších hráčov našej Akadémie. Pravidelne podáva dobré výkony na ihrisku. Zaujímavosťou je, že môže hrať na viacerých postoch. Zvyčajne nastupuje ako ofenzívny stredný stredový hráč, ale platný bol tiež ako ľavý obranca či krídelník. Dokáže strieľať krásne góly z väčších vzdialeností, čo potvrdzujú aj jeho každoročne účasti na našej ankete o najkrajší gól roka. V poslednom období sa už pohybuje v seniorskom futbale, či už priamo s prvým mužstvom DAC-u, alebo v šamorínskej farme. Za posledné dva roky sa predstavil aj v slovenskej reprezentácii do 18 a 19 rokov. Veríme v jeho schopnosti a predpokladáme, že sa presadí v profesionálnom futbale,“ povedal na Bögiho adresu vedúci MOL Akadémie.

„Bögi ukázal veľký rozvoj počas posledných mesiacov v tomto zložitom období. Dostal príležitosť trénovať a hrať prípravné zápasy s dospelými v Šamoríne aj za DAC a nikdy nesklamal. Vyznačuje sa veľkou inteligenciou a všestrannosťou. Sme radi, že sme ho mohli odmeniť touto profesionálnou zmluvou a netrpezlivo očakávame jeho vývoj v súčasnosti v Šamoríne a následne v DAC,“ dodal športový riaditeľ klubu Jan Van Daele.