Aktuality

Ferenc Bögi zostáva v kádri A-mužstva

Ferenc Bögi zostáva v kádri A-mužstva

Aktuality
| št 10.2.2022, Krisztián Nagy

Odchovanec MOL Akadémie sa vrátil zo Šamorína na začiatku zimnej prípravy.

article_bannerarticle_banner

MOL Akadémia posúva ďalšieho hráča do aktuálneho kádra A-tímu: štvoricu Malý, Veselovský, Njie a Horváth doplní na jar 19-ročný Ferenc Bögi, ktorý sa stal súčasťou nášho fortunaligového mužstva dospelých. Odchovanec nášho klubu, ktorý si žlto-modrý dres oblieka od svojich siedmich rokov, podpísal vlani v januári profesionálnu zmluvu, platnú do júna 2023.

Talentovaný stredopoliar, využiteľný aj ako ľavý obranca či krídelník, nastupoval počas uplynulého roka najmä v druholigovom Šamoríne, našom partnerskom klube. V minulosti viackrát trénoval s prvým tímom DAC-u, párkrát okúsil atmosféru Fortuna ligy priamo z lavičky, nastúpil v prípravných zápasov.

Teraz sa začiatkom januára pripojil k mužstvu a zimnú prípravu absolvoval pod vedením Joaa Janeira. Nastúpil počas nej aj v troch stretnutiach a keďže tréneri boli s jeho prácou a výkonmi spokojní, Feco dostal možnosť pôsobiť v mužstve aj počas nadchádzajúcej jarnej časti. Nielen teda zaklopal na dvere áčka, ale si ich aj otvoril.

„Feco patril k najlepším vo všetkých vekových kategóriách, je to inteligentný a všestranný futbalista. Minulý rok sme s ním preto podpísali zmluvu. Darilo sa mu aj v Šamoríne, s náročným prechodom z mládežníckeho do dospelého futbalu sa zatiaľ úspešne popasoval. Verím, že každý moment strávený pri áčku využije na svoj ďalší rozvoj. Dúfam, že sa čoskoro predstaví aj vo Fortuna lige. Prajem mu veľa úspechov,“ povedal športový riaditeľ klubu Jan Van Daele.

„Táto správa ma veľmi potešila, pretože to bol môj cieľ. Chcem naďalej tvrdo pracovať, pomáhať tímu najviac ako len viem a vždy zo seba dostať maximum. Ďakujem za prejavenú dôveru,“ vyhlásil Ferenc Bögi, ktorý na jar 2016 ešte ako žiak vyhral hlasovanie fanúšikov DAC o najkrajší gól polsezóny. Mimochodom, bol to úplne posledný súťažný gól na našom starom štadióne pred jeho prestavbou na MOL Arénu.

„Bežne sledujeme akadémiu, sme v úzkom kontakte, pretože chceme rozvíjať mladých hráčov. Pozreli sme si niekoľko zápasov naživo aj na videu a rozhodli sme sa pozvať Bögiho, aby s nami absolvoval zimnú prípravu. Zaslúži si to, ale stále sme len na začiatku. Čaká vás ešte veľa práce, musí sa naďalej zlepšovať. Spoločne robíme na tom, aby sme rozvíjali a vychovávali hráčov klubu. Momentálne máme v kádri päť futbalistov z akadémie, čo tvorí takmer štvrtinu mužstva,“ dodal hlavný tréner Joao Janeiro.