Aktuality

Fortuna liga s oficiálnou loptou MS 2022

Fortuna liga s oficiálnou loptou MS 2022

Aktuality
| št 7.7.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Novú sezónu odohráme s oficiálnou loptou tohtoročných majstrovstiev sveta.

article_bannerarticle_banner

S novou ligovou sezónou sa tradične mení aj oficiálna lopta našej najvyššej súťaže. V ročníku 2022/23 budeme na trávnikoch vídať oficiálnu loptu tohtoročných majstrovstiev sveta, ktoré sa v novembri a decembri uskutočnia v Katare.

Ide o výrobok z dielne Adidasu, dodávateľa Fortuna ligy. Názov lopty je Al Rihla, v prekladu „cesta“. Vyznačuje sa štruktúrovaným vzorom a reliéfnym dielom Speedshell na zvýšenie rotácie a presnosti a vďaka pútavej grafike a perleťovému povrchu sa na ihrisku nestratí.

Funkčné línie na povrchu sú inšpirované futuristickými štadiónmi a slúžia na dosiahnutie väčšej rýchlosti. Tvar lopty a drážky na povrchu zabezpečujú perfektnú stabilitu počas letu. Perleťový biely podklad je inšpirovaný tradičným perlovým priemyslom Kataru.

Jedno percento zisku z celosvetového predaja futbalových lôpt venuje výrobca na dobročinné účely.

Detaily:

Vonkajšia vrstva - 70% polyuretán, 20% recyklovaný polyester, 10% viskóza
Gumená duša
Tepelne lepená bezšvová konštrukcia
Známka kvality FIFA Quality Pro
Potlač s logom FIFA World Cup

FIFA predstavila Al Rihla ako oficiálnu loptu MS 2022 v marci tohto roka. Je to už v rade 14. svetový šampionát, na ktorom sa bude hrať s výrobkom od Adidasu.

„Osobne sa mi veľmi páči, mám pocit, že je kvalitnejšia aj krajšia ako tá predošlá a lepšie sa chytá. Pozitívne vnímam bielu farbu, dobré letové vlastnosti aj kvalitu,“ ohodnotil Al Rihlu brankár DAC-u Daniel Veszelinov. Hrať s ňou budeme nielen v lige, aj v domácich pohárových stretnutiach.