Aktuality

Ďalších šesť hráčov na odchode z klubu

Ďalších šesť hráčov na odchode z klubu

A-TÍM
|
Aktuality
| št 25.5.2023, Nagy Krisztián

Koniec sezóny znamená aj koniec pôsobenia viacerých futbalistov v našom klube.

Sezóna 2022/23 je za nami a jej koniec zároveň znamená rozlúčku s viacerými hráčmi, ktorí nosili v uplynulých mesiacoch či rokoch naše farby. Už po zápase s Banskou Bystricou sme sa rozlúčili s Ericom Davisom, ktorý v rokoch 2015 až 2023 nastúpil v našom drese na 164 ligových stretnutí.

Podobne ako Davisovi, záverom sezóny sa končí zmluva aj ďalším hráčom. Šiesti spomedzi nich budú pokračovať v kariére inde.

32-ročný portugalský brankár Ricardo Ferreira sa stal hráčom DAC-u vlani vo februári, keď podpísal zmluvu do leta 2023. Celkovo u nás zasiahol do šiestich stretnutí Fortuna ligy.

Ahmet Muhamedbegović, 24-ročný rakúsky stopér s bosnianskymi koreňmi, strávil v Dunajskej Strede dve sezóny, počas ktorých v lige nastúpil na 43, v európskych pohároch na 3 a v Slovnaft Cupe na 5 duelov.

Macedónsky stredopoliar Enis Fazlagić prišiel vlani v lete na ročné hosťovanie a v žlto-modrom si stihol zahrať v 6 ligových zápasoch, dvakrát nastúpil aj v domácej pohárovej súťaži.

Chorvát Andrija Balić bol hráčom DAC-u od februára 2020. Najskôr k nám prišiel na hosťovanie z Udinese, ktoré sa neskôr zmenilo na trvalý prestup. Vo Fortuna lige si náš dres obliekol 54-krát, zaznamenal 10 gólov, v európskych pohároch mal bilanciu 5 zápasov a 1 gól, v Slovnaft Cup 4/1. Jarnú časť práve skončenej sezóny strávil na hosťovaní v Banskej Bystrici.

Sebastian Nebyla prišiel na Žitný ostrov v auguste 2020 a za tri roky nazbieral 54 štartov a 4 góly vo Fortuna lige. V Európskej konferenčnej lige nastúpil 3-krát a v Slovnaft Cup bola jeho bilancia 7/3.

Šiestym odchádzajúcim hráčom je nemecký krídelník Brahim Moumou, ktorý v lete 2020 prišiel najskôr do partnerského klubu v Šamoríne. Do DAC-u prestúpil v zimnej prestávke sezóny 2020/21. V žlto-modrom si zahral v 30 ligových stretnutiach, strelil 3 góly. Ďalších 6 štartov si pripísal v Konferenčnej lige a 2 v Slovnaft Cupe, kde raz skóroval. Uplynulú jar hosťoval v Šamoríne.

„Ďakujem všetkým šiestim hráčom za ich oddanosť voči klubu a prácu počas uplynulých mesiacov a rokov. Počas rozhovorov so športovým manažmentom a trénerským štábom sme sa zhodli, že sa nachádzame v situácii, kedy potrebujeme občerstviť káder a priniesť novú krv a novú energiu do boja o dosiahnutie našich cieľov a naplnenie vysokých očakávaní. Všetkým uvedeným hráčom prajeme veľa šťastia do ich ďalšej kariéry. Chcel by som zvlášť spomenúť odchody Balića a Nebylu, ktorí odohrali za náš klub vyše 50 zápasov. Andrija Balić je výborný futbalista, ktorého máme v klube veľmi radi, a rovnako to platí aj o fanúšikoch. Bohužiaľ, v posledných dvoch sezónach ho trápili opakujúce sa zranenia a my sme urobili všetko pre to, aby sme mu v náročnom období čo najviac pomohli. Sme hrdí, že sme to spoločne dokázali. Počas diskusií s ním a jeho zástupcami sme nadobudli pocit, že po tri a polročnej spolupráci nastal moment, kedy bude najlepšie, ak sa naše cesty rozídu. Sebo Nebyla prišiel ako veľmi mladý hráč, no počas uplynulých troch rokov sa dokázal presadiť, hoci psychicky nebolo pre neho vždy jednoduché vyrovnať sa s tlakom a očakávaniami. Naznačil, že dostal ponuku zo zahraničia, ktorú by rád prijal. Nakoľko ide o mladého hráča, znamená to, že náš klub dostane za neho zaplatené výchovné,“ rozlúčil sa s hráčmi športový riaditeľ klubu Jan Van Daele, a dodal: „Okrem vyššie spomenutých končí zmluva aj štvorici Gavrić, Blackman, Szánthó a Kružliak a momentálne vedieme rozhovory so zainteresovanými stranami o ich prípadnom pokračovaní v našom klube. O ďalšom vývoji budeme včas informovať.“