Hodnotenie trénerov po zápase Podkonice-DAC (0:4)

|
Ohlasy
| št 15.8.2019, Krisztián Nagy

Po včerajšom pohárovom stretnutí sme oslovili trénerov Petra Hyballu a Andreja Dubovického.

Andrej Dubovický, Podkonice: „Myslím si, že pre nás to bol krásny zápas, veď pred piatimi rokmi sme hrali ešte druhú triedu a teraz sme v štvrtej lige. V slovenskom pohári sme sa dostali do druhého kola, kde sme privítali Dunajskú Stredu. Bol to výborný zápas z našej strany, ale, samozrejme, bolo vidno markantný rozdiel medzi prvou a štvrtou ligou. Ku koncu nám dochádzali sily, ale dovolím si tvrdiť, že do 70. minúty sme trápili DAC. Hráči išli cez svoje možnosti, dostávali kŕče. Čo ma mrzí, že sme nedali ani jeden gól, hoci šance sme na to mali. Myslím si, že DAC postúpil úplne zaslúžene, skoro celý zápas mal hru pod kontrolou. Jedine ma mrzí, že sme sa nepresadili gólovo.“

Peter Hyballa, DAC: „Súper nastúpil s obranným valom so šiestimi hráčmi a v prvom polčase sme mali ťažkú úlohu, pretože sme nevyužívali krátke hĺbkové nábehy. Ťažšie sme sa dostávali do šancí, ale 3-4 dobré príležitosti sme si aj tak vypracovali. Pri nádhernom góle Mátého Vidu bolo vidieť, ako treba pracovať s priestorom pomocou jednej prihrávky a hĺbkového nábehu. Úvodný gól v tom čase bol veľmi dôležitý. Aj v druhom polčase sem boli lepší, ale aj súper sa zlepšil a párkrát sa dostal k zakončeniu. Tým sa ale otváral priestor pre nás, čo sme využili. Nebol to z našej strany najlepší zápas, veď nálada po predošlých prehrách nebola práve najlepšia, ale dôležitý je postup s množstvom strelených a bez inkasovaného gólu. Ideme krok za krokom, arogancia nie je náš štýl. Musíme si vypracovať viac šancí a aj gegenpressing musí fungovať lepšie, ale časom to príde. Postup do tretieho kola je dôležitý, nakoľko Slovnaft Cup je jednou z priorít sezóny.“