Aktuality

Opäť súboj dvoch sérií

Zajtra podvečer nás čaká ďalší futbalový sviatok, v rámci 16. kola Fortuna ligy privítame aktuálne tretie mužstvo tabuľky.

FK Senica pôsobí v najvyššej súťaži šiestu sezónu, v predchádzajúcich piatich sa mužstvo zo Záhoria zakaždým umiestnilo v hornej polici tabuľky, z toho dvakrát (2010/11 a 2012/13) dosiahlo až na strieborný stupienok a vlani skončilo šieste. V aktuálnej sezóne sa mužstvo trénera Hapala drží v tesnom závese suverénov z Trenčína a Žiliny, po 15. kole je tretie. Senica utrpela jedinú prehru, v polovici augusta podľahla Slovanu 1:4, odvtedy ťahá deväťzápasovú sériu bez porážky. Navyše, vo svojich radoch má aj najlepšieho strelca súťaže: český legionár Jan Kalabiška vedie tabuľku kanonierov s ôsmymi gólmi.

DAC v posledných dvoch kolách remizoval - 1:1 doma proti Ružomberku a následne rovnakým výsledkom v Košiciach. Momentálne nám patrí siedma priečka v tabuľke. V roku 2014 sme na svojom štadióne odohrali štrnásť ligových zápasov a ani v jednom sme nenašli premožiteľa. V predposlednom domácom vystúpení je mužstvo odhodlané v tejto sérii pokračovať a ukončiť deväťzápasovú senickú sériu bez prehry. A to aj napriek faktu, že tréner Radványi má problémy so zložením zostavy. Vrásky mu spôsobuje najmä post ľavého obrancu, pre zranenie totiž chýbajú Szabó aj Šnirc, kým Brašeň, ktorý na tomto poste zaskočil v poslednom zápase, videl v Košiciach svoju piatu žltú kartu a stojí pre trest. Z predchádzajúcich klubov má s týmto postom skúsenosti Štepanovský, zrejme si tam zahrá aj zajtra. Zranený je aj Mário Tóth. Pravdepodobná zostava: Pernecký - Turňa, Kwin, Saláta, Štepanovský - Ujlaky, Krišto, Straka, Horváth - Černák, Szarka.

Peter Štepanovský pôsobil v Senici rok a pol: „Darilo sa nám, v prvom polroku sme skončili štvrtí, v druhom druhí, takže spomienky sú príjemné. Vieme, že Senica má dobrú formu, ale my sme doma tiež dlho neprehrali, takže nejaká séria sa zajtra skončí. Dúfam, že to bude tá senická.“ Ako reagoval na fakt, že by mal nastúpiť na ľavej strane defenzívy? „Vyzerá to tak, keďže Otto je zranení a Brašo má karty. Veľa variant teda nezostáva. Pár zápasov som na tomto poste odohral, problém s tým nemám. Ale radšej hráme vpredu.“ Aký výsledok očakáva v súboji so svojim bývalým klubom? „Tipujem, že vyhráme 2:1. Nebolo by zlé, keby som k tomu prispel aj gólom.“

Čo sa týka vzájomnej bilancie, stretávame sa od ročníka 2009/10 a z doterajších 13 vzájomných zápasov sme Senicu porazili jediný raz - hneď v prvom stretnutí v auguste 2009. Všetkých päť zápasov na našom štadióne skončilo víťazstvom súpera.

Celková bilancia (z nášho pohľadu): 13  1-3-9, skóre 12:31

Bilancia na našom štadióne: 5  0-0-5, 3:11

Program 16. kola Fortuna ligy:

Piatok, 31. októbra, 18.30: Trenčín-Ružomberok

Sobota, 1. novembra, 16.30: DAC-Senica, 17.00: Myjava-Zlaté Moravce

Nedeľa, 2. novembra, 13.30: Podbrezová-Trnava, 16.30: Slovan-Košice, 19.00: Žilina-Banská Bystrica

Stretnutie 16. kola Fortuna ligy FC DAC 1904 - FK Senica začína zajtra o 16.30 hod, rozhodujú Trutz - Benko, Tomčík.

Súvisiace správy