János Hahn: Jednoznačným cieľom je víťazstvo

|
Rozhovor
| st 16.2.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Teraz je kľúčové, aby som ukončil čakanie na gól. Myslím si, že ak strelím jeden, začnú pribúdať aj ďalšie.“ Maďarský reprezentačný útočník si dva zo svojich troch fortunaligových gólov pripísal proti Zlatým Moravciam.

„Myslím si, že za výkon v prvom polčase sme si zaslúžili vyhrať. Dobre sme bránili, boli sme kompaktní, ťahali sme nebezpečné kontry. Mrzí ma, že sme nedokázali získať tri body, ale ani remíza z Trnavy nie je zlý výsledok,“ vrátil sa János Hahn ešte k nedeľňajšiemu krajskému derby, ktoré prinieslo deľbu bodov. Maďarský reprezentačný útočník hral do 60. minúty a práve jeho postavenie posúdil VAR ako ofsajdové pri druhom zásahu nášho tímu, krátko pred polčasovou prestávkou. „Zdá sa, že ma VAR nemá v láske, viackrát ma pripravil už aj o gól. V nedeľu som mal pocit, že nie som v ofsajde, čo vidno aj na videu. Je mi ľúto, že Yhoan Andzouana prišiel o pekný gól a mužstvo o dva body.“

Zápas v Trnave bol pre Hahna štrnásty vo Fortuna lige, strelil v nich 3 góly. Dva z nich do siete nášho najbližšieho súpera, Zlatých Moraviec. Stalo sa tak v októbrovom vzájomnom súboji týchto tímov, keď DAC vyhral v MOL Aréne 4:2. Odvtedy sa presadil už iba raz, v decembri proti Pohroniu. Žlto-modrí aj minuloročný kráľ strelcov maďarskej NBI sa od pondelka už stopercentne koncentrujú a pripravujú na piatkový súboj na pôde ViOnu. „Do Zlatých Moraviec pôjdeme s jednoznačným cieľom vyhrať. Bolo by dobré konečne sa strelecky presadiť. Žiaľ, v poslednom období sa mi nedarí strieľať góly a ani moja forma nie je ideálna. V každom zápase sa pritom snažím podať čo najlepší výkon. Radi by sme dosiahli hladké víťazstvo. Robím všetko pre to, aby som sa zlepšoval, na tréningoch sa maximálne koncentrujem na zakončenie a v zápasoch sa snažím vyhľadávať tie správne pozície. Teraz je kľúčové, aby som ukončil čakanie na gól. Myslím si, že ak strelím jeden, začnú pribúdať aj ďalšie. Samozrejme, najdôležitejší je úspech mužstva a tri body z najbližšieho zápasu.“