Aktuality

János Hahn hráčom DAC-u

János Hahn hráčom DAC-u

Aktuality
| pi 3.9.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Kráľ strelcov minulej sezóny maďarskej najvyššej súťaže k nám prichádza na prestup z Paksu.

article_bannerarticle_banner

DAC a Paksi FC sa dohodli na prestupe Jánosa Hahna na Žitný ostrov. Reprezentačný útočník a najlepší strelec uplynulej sezóny v maďarskej NBI podpísal s naším klubom zmluvu na dva roky, s opciou na ďalšiu sezónu.

Dvadsaťšesťročný Hahn (nar. 15. marca 1996) je rodákom zo Szekszárdu. Futbalovú kariéru začal ako dieťa v Paksi FC a s výnimkou sezóny 2013/14 (hral v Puskás Akadémii) ju až doteraz celú strávil v materskom klube. Celkovo si v zelenom drese pripísal vyše 200 súťažných štartov a v nich cez 60 gólov.

Najviac sa mu strelecky darilo v uplynulej sezóne, počas ktorej v najvyššej súťaži dosiahol 22 gólov, za ktoré získal korunu kráľa strelcov. Zároveň tým vytvoril absolútny rekord v 12-člennej NBI. Mužstvu pomohol k 4. priečke a sebe k miestenke do reprezentácie. Debutoval v nej v prípravnom dueli proti Cypru (Maďarsko vyhralo 1:0 gólom Andrása Schäfera) 4. júna 2021, teda v ten deň, keď sa mu narodila dcérka Sára. Svoj druhý štart si pripísal o štyri dni neskôr pri bezgólovej remíze proti Írsku. Tréner Marco Rossiho ho vzal aj na záverečný turnaj EURO 2020, na turnaji ale nenastúpil. V kádri je aj počas aktuálneho septembrového zrazu.

„Som veľmi šťastný a teším sa na chvíľu, keď sa pripojím k novým spoluhráčom. Viem, že hneď v prvom zápase hráme proti Slovanu, čo je skutočné derby. Poznám minulosť aj súčasnosť klubu a verím, že spoznáme aj jeho budúcnosť. Som skutočne veľmi rád za túto príležitosť. Prichádzam s cieľom pomáhať mužstvu gólmi, čím skôr zapadnúť do kolektívu a prípadne prispieť aj k zisku majstrovskej trofeje,“ vyhlásil po podpise zmluvy János Hahn, najnovší prírastok do kádra trénera Antala Németha.

Dobrú streleckú formu si Hahn preniesol aj do novej sezóny 2021/22, keď v úvodných štyroch ligových dueloch skóroval štyrikrát.

„Myslím si, že Jánosa Hahna netreba našim fanúšikom ani médiám príliš predstavovať. Prichádza ako kráľ strelcov maďarskej ligy a člen vysoko hodnoteného maďarského reprezentačného mužstva, v ktorom je základom tímovosť a tvrdá práca. Sme radi, že si János vybral za ďalšie pôsobisko našu žlto-modrú rodinu. Na spoluprácu sa veľmi tešíme. Som šťastný, že v jeho osobe môžeme oznámiť prvú posilu do ofenzívy. V najbližších hodinách a dňoch podpíšeme zmluvy aj s ďalšími novými hráči,“ skonštatoval Jan Van Daele, športový riaditeľ nášho klubu.

János Hahn bude u nás nastupovať s číslom 9. Vitaj a nech a darí!