Najvyššie víťazstvo v sezóne, Senica padla po deviatich kolách

|
| so 1.11.2014, Nagy Krisztián

V zápase poznačenom hustou hmlou zaknihoval DAC najvyššie víťazstvo v sezóne a prerušil deväťzápasovú sériu Senice bez prehry. Naopak, my sme si po deviatich kolách konečne postrážili čisté konto. O góly sa podelili Štepanovský, Černák a do vlastnej siete trafil Pavlík.

Od úvodu stretnutia bolo mužstvo DAC-u hladné po úspechu, hralo agresívne, kolmo dopredu. Už v 2. minúte mohol páliť Straka z dobrej pozície, loptu však netrafil ideálne. Po zaváhaní Kwina v obrane nevyužili v 6. minúte možnosť otvoriť skóre Mukendi s Piroskom. V 13. minúte sa na pravej strane uvoľnil Ujlaky, po jeho centri Horváthovu hlavičku Šulla v poslednej chvíli vyrazil. V 23. minúte zakončoval Saláta po rohu vedľa a na opačnej strane vyslal Kalabiška strelu s nedostatočnou razanciou. V 34. minúte po odrazenej lopte v šestnástke pálil Černák, lopta mu však nesadla. Po Turňovom centri z pravej strany nám spravil Pavlík v 42. minúte veľkú radosť vlastným gólom, ktorý si poslal do brány, hoci nebol pod tlakom útočníkov - 1:0. Ku koncu polčasu sme ešte zvýšili aktivitu, no akcii Černáka, Szarku a Sablera chýbalo zakončenie. V nadstavenom čase nás ešte vystrašila bomba Kóňu z dobrých 20 metrov, ktorú pozorný Pernecký zneškodnil.

Aj druhé dejstvo bolo poznačené hustou hmlou. V 51. minúte poslal Saláta z kraja šestnástky nenápadnú hlavičku, a hoci Šulla zareagoval oneskorene, dokázal ju pokryť. O minútu neskôr poslal Horváth dlhú loptu na Štepanovského, ktorý po parádnom spracovaní ešte krajšie zakončil - 2:0. Po hodine hry lopta nebezpečne presvišťala po centri Horvátha cez šestnástku. Následne Chvátalovu chybu potrestal svojou šikovnosťou Černák: na vlastnej polovici vybojoval loptu, pustil sa do samostatného úniku a strelou spoza šestnástky do ľavého dolného rohu nedal brankárovi šancu - 3:0. V 74. minúte dostal Ujlaky prihrávku do šestnástky, kde sa snažil uvoľniť, no nebol úspešný. Ku koncu zápasu sa Hlohovský opäť vychytal Pernecký. Zvyšok zápasu si hráči DAC-u už len kontrolovali a po ňom si užili zaslúžené ovácie skvelého obecenstva.

Hosťom sme pripravili prehru po dva a pol mesiaci, a prerušili sme aj ďalšiu sériu - Senicu sme doma porazili na šiesty pokus, doterajších päť vzájomných zápasov na našom štadióne totiž zakaždým skončilo víťazstvom súpera. DAC si zaknihoval 4. víťazstvo v sezóne, po ktorom sa s ôsmimi remízami posunul na 5. priečku neúplnej tabuľky. Na konte máme 20 bodov a vyrovnané skóre 20:20. Ďakujeme fanúšikom, že aj v nepríjemnom počasí prišli povzbudiť mužstvo v taktom hojnom počte. V najbližšom kole nastúpime v piatkovej televíznej predohrávke na pôde Myjavy, výkop je o 18.30 hod.

Mikuláš Radványi, DAC: „Od začiatku sme boli agresívnejší a zároveň aj rýchlejší na lopte. Podmienky boli náročné, obidve mužstvá ich však mali rovnaké. Od prvej minúty som videl túžbu hráčov po víťazstve. Dali sme tri góly a z nich nám pomohol k jednému aj vlastný gól Pavlíka. Musím poďakovať mojim hráčom, že dnes bojovali a išli za víťazstvom.“

Pavel Hapal, Senica: „Budem stručný. Rešpektujem súpera, ktorý dnes bol lepší a agresívnejší, avšak porazili sme sa sami. Dva góly sme dostali po našich veľkých chybách. Moc hodnotiť zápas ani nemôžem, lebo som ho veľmi nevidel.“