Aktuality

Kalmár najlepším hráčom Fortuna ligy aj podľa InStatu

Kalmár najlepším hráčom Fortuna ligy aj podľa InStatu

Aktuality
| ut 22.6.2021, Krisztián Nagy

Kapitán DAC-u Zsolt Kalmár bol najlepším hráčom uplynulého ročníka Fortuna ligy aj na základe InStat Indexu. Cesar Blackman skončil na druhom mieste.

article_bannerarticle_banner

Ďalšie ocenenie pre nášho kapitána. Zsolt Kalmár ovládol opäť jedno hodnotenie hráčov Fortuna ligy - uvádza oficiálny portál našej najvyššej súťaže.

Zsolt Kalmár má napriek zraneniu za sebou úspešnú sezónu. Kapitán DAC-u pozbieral hneď niekoľko individuálnych trofejí. Na posezónnom galavečere Jedenástka sezóny získal cenu za najlepšieho hráča Fortuna ligy, v rámci podujatia Futbalista roka si odniesol aj cenu za najlepšieho hráča našej najvyššej súťaže za uplynulý kalendárny rok, získal cenu za najlepšieho hráča mesiaca i najkrajší gól mesiaca.

Kalmár bol aj najlepším futbalistom našej ligy podľa oficiálnych zápasových dát a dosahuje najvyššie číslo v tzv. InStat Index - 279. Na druhom mieste je s číslom 275 Cesar Blackman.

InStat Index je tvorený na základe oficiálnych zápasových dát, je to automatický algoritmus, ktorý zohľadňuje výkonnosť hráča, jeho prínos pre tím. InStat Index pomáha určiť kvalitu hráča. Najlepším hráčom Európy z hľadiska InStat Index je Lionel Messi s číslom 402. Zsolt Kalmár s číslom 279 je celkovo na 945. priečke. Rovnaké číslo má napríklad aj útočná hviezda Atlética Madrid Luis Suárez.