Aktuality

Luciano Vera, prísľub do budúcnosti

Luciano Vera, prísľub do budúcnosti

Aktuality
| so 23.1.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Argentínsky tínedžer si môže dnes odkrútiť debut v našom drese.

article_bannerarticle_banner

Osemnásťročný argentínsky obranca Luciano Vera (nar. 9. februára 2002) je na najlepšej ceste stať sa hráčom DAC-u. Odchovanec River Plate včera prvýkrát trénoval s naším A-mužstvom a dnes si môže odkrútiť zápasovú premiéru v prípravnom dueli proti ETO Győr.

„Luciana sme sledovali už pred obdobím Covidu, dostali sme na neho tip cez naše kontakty v Argentíne. Po vypuknutí pandémie koronavírusu nastali náročné chvíle aj v jeho rodnej krajine a Luciano prakticky celý rok zostal bez zápasov. Možno povedať, že aj to jedna z príčin, prečo je dnes u nás. Potrebuje čas, aby sa dostal do formy a ten v našom klube určite dostane. Je to hráč pre budúcnosť,“ začal rozprávanie o mládežníckom reprezentantovi Argentíny športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele, ktorý doplnil aj aktuálne informácie ohľadom jeho angažovania. „S River Plate sme dohodnutí na podmienkach jeho príchodu, čakáme len na doklady, čo by mala byť už iba formalita.“

V médiách zarezonovala skutočnosť, že podľa Transfermarkt bude Luciano Vera najhodnotnejším hráčom Fortuna ligy. „Tam používajú rôzne algoritmy a hodnotu hráča určuje viacero činiteľov. V jeho prípade brali do úvahy skutočnosť, že je z z takej futbalovej krajiny ako je Argentína, alebo že hral na MS do 17 rokov a má medailu z majstrovstiev Južnej Ameriky v rovnakej vekovej kategórii. Stále je však mládežníckym hráčom, ktorého musíme najskôr pripraviť na dospelý futbal. Na súťažný debut medzi dospelými totiž ešte len čaká,“ vysvetľuje Jan Van Daele.

Talentovaný futbalista hráva na poste prvého obrancu, ale skúsenosti má aj z opačnej strany či z iných defenzívnych pozícií. „Pre náš herný systém sú krajní obrancovia veľmi dôležití. Veríme, že Luciana vychováme a bude vhodnou opciou pre budúcnosť.“

Vera k nám prišiel prvýkrát koncom minulého roka, keď trénoval v malých skupinkách s tímom do 19 rokov. Vekom stále spadá do tejto kategórie. V januári sa pripravoval so šamorínskou farmou, v drese ktorej v stredajšom prípravnom stretnutí prispel k víťazstvu 4:2 v Nitre. A dnes ho fanúšikovia DAC-u zrejme uvidia prvýkrát hrať za naše áčko.