Aktuality

Marko Divković cestuje na majstrovstvá Európy!

Marko Divković cestuje na majstrovstvá Európy!

Aktuality
| st 10.3.2021, Krisztián Nagy

Mladý útočník DAC-u sa dostal do užšej nominácie trénera Igora Biščana pre záverečný turnaj ME do 21 rokov.

DAC môže mať na blížiacom sa európskom šampionáte do 21 rokov až dvojnásobné zastúpenie. Definitívna je účasť Marka Divkovića, ktorý sa ocitol v 23-člennej konečnej nominácii Chorvátov. Chýbať na záverečnom turnaji by nemal ani Martin Jedlička, ktorý bol počas kvalifikácie jednotkou v bránke českých levíčat. Ich tréner Karel Krejčí oznámi káder až na budúci týždeň.

Mimochodom, Česko a Chorvátsko bojovali o postup v tej istej kvalifikačnej skupine, z ktorej ako víťaz priamo postúpili mladí Česi. Divković a spol. sa na ME dostali ako štvrtí najlepší v tabuľke druhých tímov z deviatich kvalifikačných skupín.

Igor Biščan, bývalý výborný futbalista a v súčasnosti kouč chorvátskej dvadsaťjednotky, oznámil svoj výber včera. Nás môže tešiť, že na zozname 23 hráčov sa ocitol aj útočník DAC-u Marko Divković. „Som veľmi šťastný. Keď som bol malý, sníval o tom, že si raz v drese reprezentácie zahrám na veľkom turnaji. Je to teda naplnenie detského sna,“ vyjadril svoje bezprostredné pocity Divko, ktorý pôsobí na Žitnom ostrove od roku 2017.

Záverečný turnaj ME do 21 rokov organizujú spoločne Maďarsko a Slovinsko a pandémia koronavírusu spôsobila, že sa bude hrať netradične vo dvoch fázach. Koncom marca sa uskutoční skupinová časť, na prelome mája a júna nasleduje vyraďovacia fáza počnúc štvrťfinále.

Mladí Chorváti sa dostali do skupiny D, ktorá bude „doma“ v Slovinsku. V susednej krajine si postupne zmerajú sily s Portugalskom (25.3.), Švajčiarskom (28.3.) a Anglickom (31.3.). „Čakajú nás tri dôležité a náročné zápasy, v ktorých si chceme vybojovať postup do štvrťfinále. Dostali sme sa do ťažkej skupiny, ale máme kvalitu na to, aby sme postúpili.“ Z každej skupiny sa do štvrťfinále prebojujú prvé dva tímy. „Každý súper v skupine disponuje kvalitným mužstvom. Portugalsko aj Anglicko patria v každej kategórii medzi favoritov, Švajčiarsko vyhralo svoju kvalifikačnú skupinu, tiež má svoju silu. Ale aj my máme dobrú generáciu a verím, že postúpime. Takisto dúfam, že si na turnaji zahrám. Môj prvoradý cieľ je odovzdať to najlepšie zo seba, aby som pomohol mužstvu postúpiť ako ďaleko sa len dá,“ vyhlásil Marko Divković, ktorý má vo Fortuna lige na konte 99 zápasov a 22 gólov. Svoj prvý a zatiaľ jediný štart za reprezentačnú dvadsaťjednotku si pripísal vlani v novembri v závere kvalifikácie, konkrétne v zápase proti Litve. K víťazstvu 7:0 vtedy prispel dvomi asistenciami.