Rozhovor

Máté Vida pôjde dohola: Obeta hodná prvého gólu

Včerajší zápas absolvoval maďarský reprezentant s bilanciou gól plus gólová asistencia. Pravda, z tej druhej moc radosti nemal.

Včerajšie stretnutie DAC-Zlaté Moravce (2:1) malo poradové číslo 40 pre Mátého Vidu vo Fortuna lige a pamätným sa stalo aj pre jeho prvý ligový gól vo farbách DAC-u. Predtým sa v súťažných zápasoch presadil gólovo len v prvom stretnutí mužstva v tohtoročnej edícii Slovnaft Cupu, keď sa trafil dvakrát v Podkoniciach. Som rád za môj prvý ligový gól v žlto-modrom. Pred zápasom sme sa s maďarskými spoluhráčmi dohodli, že ak trafím, tak sa ostrihám dohola. Ja som na túto stávku nezodpovedne prikývol. Dodatočne som si to premyslel a požiadal som ich o odklad do zimného sústredenia. Tam sa už holiacemu strojčeku nevyhnem, ale prvý ligový gól stojí za to,” hovorí natešene päťnásobný maďarský reprezentant.

Moja trefa pomohla mužstvu získať dôležité tri body, lenže, žiaľ, pred gólom súpera som spravil hrubú chybu a z toho pohľadu som sebakritický. Teší ma dobrý výkon, celé mužstvo vložilo do zápasu veľa energie. Navyše, po individuálnej akcii som sa mohol ešte raz zapísať do listiny strelcov. Dúfam, že nám vydrží táto efektivita. Na ihrisku som sa cítil dobre, hráči súpera dosť provokovali, dohrávali súboje. Okrem víťazstva je však všetko nepodstatné,”stručnezhodnotil včerajšie víťazstvo odchovanec Vasasu Budapešť.

Máté podal v predošlých dňoch výborné výkony aj v reprezentácii, a tak tréner Marco Rossi sledoval včera jeho hru opäť naživo z Vip-ky MOL Arény. Podobne, ako výkony Kristophera Vidu a Zsolta Kalmára. „Pred zápasom som počul, že tréner Rossi bude na štadióne, takže som sa snažil ísť úplne nadoraz. Mohol by prísť každý týždeň, možno by som strelil viac gólov. Tieto tri body si veľmi ceníme a dúfam, že v úspešnom ťažení budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch. Gól venujem v prvom rade sám sebe. Aj predtým som sa dostával do šancí, ale pred bránkou som nevolil správne riešenia. Teraz sa mi podarilo trafiť z väčšej diaľky, čo je otázkou sebavedomia. V druhom polčase som dal jasle protihráčovi, z čoho sa zrodila moja ďalšia stopercentná šanca, ale dostal som sa príliš blízko k brankárovi, a tak sa to neskončilo gólom. Snažím sa zostať nohami pevne na zemi aj napriek ohlasom médií, podľa ktorých som si svojimi výkonmi vybojoval miesto v základnej zostave národného tímu. Dúfam, že to tak bude, som si však vedomý, že dva vydarené zápasy ešte nič neznamenajú, veď predtým som tri roky pozvánku do reprezentácie nedostal. Ešte stále mám čo dokazovať. Tréner Marco Rossi sleduje všetkých hráčov, nielen mňa, takže každý týždeň je o čo bojovať. Prvé tri mužstvá tabuľky sa trošku oddialili od prenasledovateľov, pričom Slovan má v kádri 20-22 kvalitných futbalistov, ktorí hocikedy dokážu zahrať na špičkovej úrovni a Žilina disponuje množstvom mladých, energických hráčov. V boji o majstrovský titul teda máme dvoch ťažkých vyzývateľov, a tak sa môžeme tešiť na dobrú a napínavú ligovú sezónu,” myslí si 23-ročný futbalista.

Súvisiace správy

Aktuality

Zápas číslo 1200

štvrtok 24.10.
Rozhovor
Foto
Fanúšikovia