Michalíkova zlatá hlavička za tri body

|
| so 7.3.2015, Vrábeľ Milan

Hlavička nového kapitán Ľubomíra Michalíka z 88. minúty priniesla prvé jarné víťazstvo. V prvom polčase sme hrali kŕčovito a s chybami, po prestávke však mužstvo ukázalo víťaznú vôľu a bič plieskal v závere. Tréner Marić zaznamenal prvý víťazný duel vo funkcii.

V 5. minúte unikol po krídle Nworah a po jeho centri Vaščák hlavičkoval vedľa. Loptu sme síce držali o niečo častejšie, ako hostia, avšak bránu súpera sme prvýkrát ohrozili až v 23. minúte, keď Štepanovský našiel Szarku, jeho strelu však obrana hostí zablokovala. V 32. minúte našiel Greškov center Škutku a ten bránený Kwinom nastrelil ľavú žrď. O minútu neskôr poslal Turňa najprv nebezpečný center a následne sa Sesar v šestnástke pekne uvoľnil, no jeho strela neprešla k bráne. V  35. minúte poslal Škutka do nájazdu Nworaha, bravúrny zákrok však predviedol gólman Polaček. V závere polčasu Ljubičić mieril vedľa a Štepanovský sa síce pekne uvoľnil, ale nedokázal presne prihrať.

Druhý polčas sme začali podstatne aktívnejšie smerom dopredu, súpera sme zatlačili najmä v úvodnej štvrťhodinke. Už po dvoch minútach poslal čerstvý Sarr loptu tesne vedľa. Štepanovského pokus, ani Ljubičićova ďalekonosná strela gól nepriniesli. V 55. minúte unikol Ujlaky, jeho center spoluhráči nedokázali zužitkovať a odrazenú loptu napálil Ljubičić tesne vedľa. Naďalej sme dominovali, streleckým pokusom Brašeňa, Szarku a opäť Ljubičića chýbala väčšia razancia, respektíve presnosť. V 88. minúte sme sa predsa len dočkali: náš deviaty rohový kop zahral Brašeň priamo na hlavu Ľubomíra Michalíka, ktorý vo vápne vyskočil najvyššie a rozjasal štadión - 1:0. V 90. minúte nám odľahlo, keď hlavička osamelého Vaščáka smerovala do Polačekovho náručia.

V bojovnom stretnutí sme si pripísali piate víťazstvo v sezóne, prelomili sme štvorzápasové čakanie na plný bodový zisk a v tabuľke sme sa posunuli na siedme miesto. Vyše 3200 divákov vytvorilo opäť fantastickú atmosféru a po dlhšej dobe sa mohlo radovať z víťazstva, ku ktorému prispelo veľkou mierou. A to je pre nás najlepší dôvod pozvať vás na najbližší zápas a na naše najväčšie derby - najbližšiu nedeľu večer (o 19.00) totiž hráme na pôde Slovana.

Tomislav Marić, DAC: „V prvom polčase sme sa ťažko dostávali do zápasu. Hrali sme veľmi nervózne. V dvoch situáciách sme aj mali šťastie, keď nás podržal Polaček. Druhý polčas však bol iný. Mužstvo ukázalo, že má silu a že chce duel vyhrať. Na začiatku druhého polčasu sme mali tri gólové šance, ale nepremenili sme ich. Víťazstvo bolo pre nás poriadne vydreté.“

Branislav Benko, Podbrezová: „V prvom rade chcem poblahoželať domácim k víťazstvu. Po dobrom výkone ho korunovali v 88. minúte gólom. Musím však pripomenúť, že v prvom polčase malo naše mužstvo dve tutovky. Pokiaľ z takých šancí nedáme gól, tak nemôžeme počítať z víťazstvom a hlavne nie v takom futbalovom prostredí. Chcem aj pochváliť výbornú atmosféru, ktorej sme boli svedkom v dnešnom zápase.“