Rozhovor

Milan Dimun: Verím, že si góly nechávame na play-off

Milan Dimun: Verím, že si góly nechávame na play-off

Rozhovor
| po 16.5.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„V drese Cracovie som dal ešte o čosi krajší gól, ale tento zásah patrí určite medzi tie najkrajšie v mojej kariére.“ Dvadsaťpäťročný stredopoliar strelil včera proti Ružomberku svoj druhý gól v sezóne a po zápase sa s nami podelil o svoje myšlienky.

article_bannerarticle_banner

„Do stretnutia sme vstúpili dobre, mojim gólom sme sa už v druhej minúte ujali vedenia. Škoda, že súper dokázal tak rýchlo vyrovnať. Aj po inkasovanom góle sme mali príležitosti, len škoda, že ich v poslednom čase nevieme premieňať. Verím, že si tie góly nechávame na play-off. Vedeli sme, že Ružomberok hrá priamočiaro na rýchle protiútoky, ale prakticky dva z troch inkasovaných góloch padli po situáciách, na ktoré sme sa pripravovali. Sme smutní, ale musíme sa pripravovať na posledný zápas nadstavbovej časti a potom na vyvrcholenie sezóny, v ktorej zabojujeme o postup do Konferenčnej ligy,“ vyhlásil po včerajšom zápase DAC-Ružomberok (2:3) Milan Dimun, ktorý strelil svoj druhý gól v aktuálnej ligovej sezóne.

Dvadsaťpäťročný stredopoliar, ktorý k nám prišiel vlani v lete z poľskej najvyššej súťaže, sa presadil parádnym volejom z rohu šestnástky už v 88. sekunde stretnutia. „Nepovedal by som, že by to bol môj životný gól, v drese Cracovie Krakov som dal ešte o čosi krajší, dokonca ľavou nohou, ale tento zásah patrí určite medzi tie najkrajšie v mojej kariére. Som rád, že to tam padlo, veď v posledných domácich zápasoch som mal niekoľko striel na bránu, ktoré ale neskončili gólom. Nehrali sme zle, ale opäť chýbala presnejšia koncovka. Myslím si, že minimálne bod sme si včera zaslúžili.“