Aktuality

Miroslav Káčer posilnil DAC

Miroslav Káčer posilnil DAC

Aktuality
| st 29.6.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Dvadsaťšesťročný stredopoliar k nám prichádza z tímu českého majstra Viktorie Plzeň.

article_bannerarticle_banner

DAC 1904 a český majster Viktoria Plzeň sa dohodli na ročnom hosťovaní 26-ročného stredopoliara Miroslava Káčera v našom tíme. Dohoda obsahuje aj opciu na plus dva roky.

Miroslav Káčer (nar. 2. februára 1996) je odchovancom žilinského futbalu, kde začínal ako šesťročný a pôsobil nepretržite až do leta 2020. Prešiel si všetkými mládežníckymi kategóriami šošonov až po mladší dorast, z ktorého rovnými nohami naskočil do kádra A-mužstva.

Skóroval hneď pri svojom debute v našej najvyššej súťaži a dodnes je najmladším strelcom v histórii slovenskej ligy, keď vo veku 16 rokov a 162 dní v roku 2012 strelil gól Spartaku Myjava (13. júla 2012). Vo svojej prvej sezóne nazbieral 11 štartov, v ďalšej 15 a potom už bol jedným z lídrov mužstva. V sezóne 2016/17 prispel k zisku majstrovského titulu piatimi gólmi a štyrmi asistenciami. Vo svojej poslednej sezóne vo Fortuna lige (2019/20) bol kapitánom Žiliny.

170 cm vysoký stredopoliar bol v lete 2017 účastníkom ME do 21 rokov. Po sezóne 2017/18 sa objavil v Jedenástke talentov a následne sa dvakrát ocitol v Jedenástke roka Fortuna ligy (2018/19 a 2019/20). Celkovo si v slovenskej najvyššej súťaži pripísal 184 štartov a 32 gólov. Káčer je bývalý dlhoročný mládežnícky reprezentant, pôsobil v každej kategórii od U15. V januári 2017 zasiahol do dvoch stretnutí reprezentačného áčka.

V lete 2020 sa stal hráčom Viktorie Plzeň, s ktorou na jar tohto roka oslavoval zisk majstrovského titulu. V českej Fortuna lige nastúpil 38-krát, strelil 2 góly a pridal aj 5 asistencií.

Miroslav Káčer má bohaté skúsenosti aj z európskych súťaží, za Žilinu a Plzeň nastúpil celkovo v 17 zápasoch Ligy majstrov, Európskej ligy a Konferenčnej ligy, skóroval dvakrát.

„Som spokojný a rád, že sa môj príchod dohodol za taký krátky čas, vďaka čomu môžem byť pripravený nielen na zajtrajší prípravný zápas, ale aj na Konferenčnú ligu. Potešil ma záujem DAC-u, beriem to ako novú výzvu niekde sa opäť posunúť a verím, že si navzájom pomôžeme. Určite zavážila prítomnosť trénera Guľu, pod ktorým som dlhé roky hrával, ale tiež informácie o klube, ktoré mám od chalanov, ktorých poznám. Viem, že sú tu podmienky na to, aby som mohol ďalej futbalovo rásť. Teším sa na prostredie, fanúšikov a na celé pôsobenie v Dunajskej Strede,“ povedal po podpise zmluvy Miroslav Káčer, ktorý bude u nás nastupovať s číslom 66.

„Kačka“ hráva v strede poľa, charakterizujú ho bojovnosť, ale zároveň aj futbalovosť. Má výborný výber miesta, v zápasoch veľa kontaktov s loptou a pohotové zakončenie, pričom dokáže spoluhráčom poslať presné finálne prihrávky.

„Do stredovej formácie sme sa snažili nájsť hráča na pozíciu osmičky s parametrami, aké kluby väčšinou vyhľadávajú, teda s dostatočnými skúsenosťami aj z európskych pohárov, silným charakterom, vhodnými rýchlostnými a súbojovými ukazovateľmi. Keď sa objavila možnosť získať hráča, ktorého poznáme a klub bol jeho príchodu otvorený, tak sme sa rozhodli pre Mira. Verím, že potvrdí mimoriadnu motiváciu, ktorú preukázal keď sme sa spolu rozprávali. Pozná našu ligu, teší sa na Dunajskú Stredu. Miro je pre nás veľmi zaujímavý hráč a jeho príchodom získame čas na to, aby sa Zsolt Kalmár úplne uzdravil. Teším sa jeho príchodu a verím, že sa mu bude na Žitnom ostrove dariť a pomôže mužstvu a klubu,“ privítal nového zverenca tréner Adrian Guľa, ktorý s Káčerom spolupracoval nielen v Žiline, ale aj v Plzni.

„Počas uplynulých týždňov sme s trénermi intenzívne diskutovali o našich možnostiach v strede poľa. Počas rehabilitácie Balića po operácii nastali komplikácie a návrat Kalmára nechceme a nemôžeme urýchliť, potrebujeme viac možností v záložnej formácii. Miro našu ligu podrobne pozná a veríme, že svojím energickým herným štýlom dobre zapadne do nášho klubu. Prajeme mu veľa šťastia v žlto-modrom,“ doplnil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.