Aktuality

Moldavský reprezentant Ion Nicolaescu posilou ofenzívy

Dvadsaťdvaročný útočník z Moldavska podpísal zmluvu na tri roky.

Reprezentačný útočník Moldavska Ion Nicolaescu sa stal hráčom DAC-u. Dvadsaťdvaročný rodák z Kišiňova (nar. 7.9.1998) sa dohodol s naším klubom na zmluve platnej do 30. júna 2023.

„Som veľmi šťastný, že po pôsobení v Moldavsku a Bielorusku môžem hrať za mužstvo, ktoré pôsobí v Európskej lige. Viem, že klub má výborných fanúšikov, vďaka ktorým je štadión v každom zápase plný. Chcem ich potešiť a mužstvu pomôcť vyhrávať trofeje a postúpiť do ďalšieho kola Európskej ligy,“ povedal po podpise zmluvy 184 centimetrov vysoký útočník, ktorý s futbalom začínal ako šesťročný v rodnom Kišiňove. V miestnom Zimbru hral najvyššiu súťaž už ako 16-ročný. Od augusta 2018 pôsobil v Bielorusku, kde hrával rok a pol za Šachťor Soligorsk a od januára tohto roka za FK Vitebsk. „V tejto sezóne som dal desať gólov a v ich strieľaní chcem pokračovať aj tu. Na prvom mieste je však vždy mužstvo a jeho úspechy.“

Nicolaescu má na konte štarty za reprezentačné výbery do 19 a 21 rokov a celkovo sedemkrát nastúpil aj za áčko. V najcennejšom drese debutoval v septembri 2018, deň po svojich 20. narodeninách. Začiatkom septembra si v zápase Ligy národov proti Kosovu otvoril aj strelecký účet.

„Som veľmi rád, že sme získali do kádra druhého útočníka. Ion je veľmi rýchly, výborne cíti bránku. Môže hrať na pozícii stredného útočníka, prípadne aj na krajoch. Som šťastný, že sme bude pôsobiť v našom tíme,“ doplnil tréner Bernd Storck.

Ion Nicolaescu bude prvý moldavský hráč DAC-u, na chrbte bude nosiť svoje obľúbené číslo 98. K dispozícii bude už aj pre zajtrajší duel Európskej ligy proti Jabloncu.

Súvisiace správy