Zápas

Reportáž: DAC 1904 – Michalovce 2:1 (1:1)

Reportáž: DAC 1904 – Michalovce 2:1 (1:1)

A-TÍM
|
Zápas
| ut 20.5.2025, Milan Vrábeľ

Postup je náš! V úvode stretnutia sme sa dopustili nevyžiadanej chyby, po ktorej sme inkasovali. Spravili sme si semifinále play-off dramatickejšie, ale po celý čas sme boli aktívnejší, futbalovejší aj nebezpečnejší, a vďaka tomu sme dosiahli zaslúžený obrat. Hneď sa sústreďujeme na Podbrezovú, na ktorú vás do MOL Arény srdečne pozývame v piatok o 18:00. Vstup bude voľný!

Oproti poslednému ligovému stretnutiu zavelil náš tréner Branislav Fodrek k štyrom zmenám v základnej zostave. Jednu nútenú, keď pre červenú kartu nebol k dispozícii Redzic a na lavičke štartovali Mendez, Csinger a Blaško. Namiesto nich mali od začiatku stretnutia bojovať o Európu Brunetti, Andzouana, Herc a Ramadan.

Uprostred týždňa a vo večerných hodinách boli tribúny trochu redšie, ale naši skvelí fanúšikovia sa postarali, že atmosféra neutrpela. Aj preto sme sa už od úvodného hvizdu drali za gólom, kým hostia od prvej minúty zdržovali a hrali z maximálne stiahnutej obrany. Prvú zaujímavejšiu šancu sme videli v jedenástej minúte, kedy však Kačaraba po centri Herca v rozhodujúcej chvíli zaluftoval. O štyri minúty zase z absolútne z ničoho udreli hostia. Yapiho malá domov bola príliš slabá, preto ju zachytil Kyziridis, ktorý úspešne preloboval vybehnutého Filipeho – 0:1. Po góle sme sa ešte viac snažili pritlačiť na súpera, ale napriek našej aktivite to šlo ťažšie, Michalovce sa viac stiahli. V 34. minúte dokonca mali šancu aj na druhý gól, ale nedorozumenie v našej šestnástke nevyužili. Otriasli sme sa a prišlo to, na čo sme tak veľmi čakali. V 43. minúte hľadal Herc po rohu v šestnástke azda piatykrát Kačarabu a aj keď to vôbec nevychádzalo, tak neprestal veriť, Kačaraba si skvele nabehol, umiestnil a bolo vyrovnané – 1:1. Gól do šatne, ktorý sme neskutočne potrebovali, prišiel a už sme boli presvedčení, že dnešok zvládneme.

Druhý polčas začal bez zmeny na jednej či druhej strane a rovnako aj bez zmeny obrazu hry. Naďalej sme boli aktívnejší, nebezpečnejší i futbalovejší. Prvú nebezpečnú príležitosť druhého dejstva mal v 52. minúte Ramadan. Tiesnený a zároveň zoči-voči Budinskému nedokázal vyslať dostatočne tvrdú strelu. O päť minút už bolo všetkému inak. Andzouana vystrúhal perfektný pas z vlastnej polovice ihriska, Djukanović si postrážil ofsajdovú líniu, fantastickým prvým dotykom sa dostal do samostatného nájazdu a strelou od žrde nedal šancu Budinskému – 2:1. Posilnení vedúcim gólom sme nepoľavili a hneď sme sa tlačili aj za poisťovacím. V 61. minúte sme aj boli pomerne blízko k ďalšiemu zásahu, keď chcel malú domov zachytiť Sylla, ale o kúsok skôr bol pri lopte gólman hostí. O sedem minút utiekol obrane Djukanović, ktorý však bol pri strele až v príliš veľkom uhle. V sedemdesiatej minúte sa center Kapanadzeho dostal na zadnú žrď k Andzouanovi, no náš obranca v tutovke nastrelil žrď! Poisťovací zásah sme mohli pridať aj o päť minút neskôr, no Djukanovićov technický pokus po prihrávke Syllu doletel tesne vedľa pravej žrde. V 86. minúte nás ešte mierne vystrašil Bednár, ale jeho strelu sme nakoniec zablokovali. To bolo v podaní nášho súpera všetko a keďže ani Herc o tri minúty svoju príležitosť nevyužil, tak pre nás priaznivý konečný výsledok 2:1 vošiel definitívne do platnosti.

Postup je náš, a tak sa najbližšie vidíme vo finále play-off o Konferenčnú ligu. Už v piatok 23. mája o 18:00 v MOL Aréne privítame Podbrezovú. Našim skvelým fanúšikom aj uprostred týždňa ďakujeme za podporu a vidíme sa v piatok, keď bude bezplatný vstup (okrem VIP).

Hodnotenie trénerov

Branislav Fodrek, DAC: „Hlavný cieľ sme mali dostať sa do finále play-off, čo sa nám podarilo, aj keď Michalovce nám to poriadne sťažili. Škoda, že sme nepridali gól na 3:1, aby sme sa ukľudnili. Teraz musíme čo najlepšie a najrýchlejšie zregenerovať, a máme dva dni sa tak pripraviť na posledný zápas sezóny, aby sme ho aj s podporou našich fanúšikov zvládli.“

Anton Šoltis, Michalovce: „Do Dunajskej Stredy sme prišli potrápiť súpera, keďže sme vedeli, že kvalitu má. Myslím si, že sa nám to aj podarilo, chlapcom nemôžem nič vyčítať. Škoda zranení, keby neboli, tak by sme ho mohli viac potrápiť. V prvom polčase sme sa dostali do vedenia, kým súper mal držanie lopty a svoje systémové veci. Chlapci však bojovali, makali a sťažili mu situáciu. Čo sa týka herného plánu a ofenzívy, tak sme ho plnili aj smerom do ofenzívy, keď bolo treba. Bojovali sme do konca. Rozhodca jedine skrátil nadstavený čas, reálne sa neodohrali azda ani jedna celá minúta. To mohol nechať, aby sme zápas ešte viac zdramatizovali, ale kvalita v Dunajskej Strede je, mala aj iné možnosti. Postup si obhájila a k tomu jej gratulujem.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Michalovce kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 2:1 (1:1)
Niké liga, semifinále, play-off o Konferenčnú ligu, 20.5.2025, 20.00 h
Góly:
15. Kyziridis 0:1, 43. Kačaraba 1:1, 57. Djukanović 2:1
Rozhodovali: Ziemba - Štofik, Štrbo, 3 950 divákov
ŽK: 48. Kačaraba, 90+1 Fegyveres (lekár) - 18. Taraduda, 53. Musák, 55. Bahi, 90+1 Duda st. (asistent), 90+2 Arevalo
DAC: Filipe - Yapi (64. Kapanadze), Kačaraba, Brunetti, Andzouana - Tuboly (64. Dimun), Bajo, Herc (K) - Sylla (90. Blaško), Djukanović (83. Valko), Ramadan (83. Mendez)
Michalovce: Budinský - Taraduda, Bednár (K), Dzotsenidze, Bahi - Zubairu (77. Shimamura), Musák, Linares (77. Žofčák) - Sivi (58. Issa), Žulevič (77. Arevalo) , Kyziridis

Štatistiky:
Držanie lopty: 56% - 44%
Strely: na bránu 5:2, mimo 11:5
Priame kopy: 1:1
Rohy: 9:3
Ofsajdy: 14:7

×
Dnes v 20:00 | A-tím
DAC 1904
MFK Zemplín Michalovce