Reportáž: DAC 1904 - Trenčín 2:1 (1:0)

|
| pi 27.5.2022, Milan Vrábeľ

Šialený, krásny a ďalší nezabudnuteľný večer v MOL Aréne! Dlho, nesmierne dlho nebol jasný výsledok napínavého finálové o EKL, no vďaka nášmu fantastickému publiku a obrovskej bojovnosti sme rozhodli 5 minút pred koncom základného hracieho času. Eufória radosti naplno vytryskla a my ďakujem fanúšikom za celosezónnu podporu a už sa tešíme na Konferenčnú ligu!

V porovnaní s úspešným semifinálovým stretnutím urobil tréner Janeiro len jednu zmenu v základnej zostave. Na lavičku posadil Szánthóa a namiesto neho dostal dôveru Andzouana. Do súpera sme sa zahryzli od úvodného hvizdu. Hneď prvý roh bol nesmierne blízko ku gólu. Verlinden si vymenil loptu s Dimunom a po centri sa do nej Brunetti poriadne oprel. Gólu zabránil až fantastický Ilievov zákrok. Súperovi sme nedovolili nadýchnuť sa ani v nasledujúcich minútach. Zahrali sme ďalšie dva rohy, štandardku, no veľká príležitosť prišla až potom v 8. minúte. Balogh si našiel palebnú pozíciu na hranici pokutového územia, odkiaľ tesne minul. Trenčania nezostali bez odozvy, najprv sme v poslednej chvíli zastavili ich prečíslenie a následne niekoľkokrát zakončili, ale nepresne. Ani v 22. minúte nás smola neopustila. Najprv obrana súpera spanikárila pri Krstovićovom prieniku, aby následne Dimun asi z 18 metrov opečiatkoval ľavú žrď! Lopta sa len tesne neodrazila do bránky. O minútu sme pre zmenu mohli inkasovať z prvej vážnejšej príležitosti súpera. Kráľ strelcov Kadák dostal loptu na hranici pokutého územia a jeho strela skončila len tesne vedľa bránky. V 26. minúte sme sa konečne ujali vedenia: po rohu Verlindena sa lopta cez Balogha dostala na vzdialenejšiu žrď ku kapitánovi Kružliakovi, ktorý fantasticky napálil pod brvno - 1:0. Tri minúty po našom góle mali hostia štandardku z nebezpečnej pozície, no na naše šťastie Kadák priestor troch žrdí minul. Po góle sme sa stiahli, čo Trenčania a najmä Azango využil na nebezpečné zakončenia. Veszelinov však loptu z pravého aj ľavého rohu vytlačil. Od 43. minúty sme mohli viesť o dva góly. Krstović si najprv výborne nabehol na dlhý center, jeho zakončenie Iliev v poslednej chvíli vyrazil a pri dorážke bol Balogh rovnako až v hodine dvanástej zablokovaný. Po polčase sme sa radovali, pretože sme zaslúžene viedli o gól. Vedeli sme zároveň, že nemôžeme poľaviť v koncentrácii a nemôžeme dať súperovi priestor navyše, pretože dokázal, že ho vie využiť.

Hostia začali druhú polovicu stretnutia so striedaním a my s nebezpečnou gólovou príležitosťou. Pri našej akcii mohlo zakončiť viacero hráčov, úlohy sa nakoniec zhostil Nebyla, no tesne minul. Trenčín zahral v 55. minúte dva rohy za sebou a po druhom sa Kupusović dostal k nesmierne štipľavej strele, s ktorou mal Veszelinov čo robiť. Aj v druhom polčase sme pokračovali v prvoradom cieli udržať si výsledok. Hralo sa najmä medzi šestnástkami, no naša prílišná pasivita sa nám vypomstila. V 71. minúte sme dostali upozornenie, keď po naservírovanej lopte na Ikobovu hlavu musel Veszelinov vytiahnuť zázračný zákrok. Po následnom rohu sme už boli potrestaní. Lopta sa odrazila k Azangovi, ku ktorému nestihol pristúpiť ani jeden hráč, a tak prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. Po góle sme obnovili ofenzívne ťaženie a v 78. minúte sme už aj pohrozili. Po Davisovej štandardke sme sa priamo nedostali k zakončeniu, no loptu sme si podržali, a tak Verlinden tvrdo vypálil z ostrého uhla. Iliev mal čo robiť, aby strelu pod brvno zneškodnil. O päť minút sa Krstović vyrútil po krídle do samostatného nájazdu, mohol ísť na prázdnu bránku, no trenčiansky gólman ho nedovolene poslal k zemi. Na prekvapenie Dunajskostredčanov dostal len žltú kartu, vďaka čomu nesmierne narástla nervozita na ihrisku. V 85. minúte sme sa po čiastočnom upokojení vášní dostali k štandardke. Davis výborným centrom našiel nabiehajúceho Krstovića, ktorý aj tiesnený zvládol loptu doklepnúť - 2:1. Na štadióne sa tak mohli a aj začali nekončiace oslavy - 2:1. Záverečné minúty aj s 5-minútovým nadstavenom časom boli nesmierne hektické, ale tesné vedenie sme si s vypätím všetkých síl už udržali.

Play-off o Európsku konferenčnú ligu sme definitívne vyhrali, a tak sa tešíme na ďalší rok v pohárovej Európe. Za sezónou sme dali najlepšiu možnú bodku, a na letné prázdniny sa tak poberáme fantasticky naladení.

Hodnotenie trénera
Joao Janeiro, DAC: „Videli sme veľmi dobrý zápas dvoch kvalitných tímov. Trenčín hrá pekný futbal s dobrým systémom. Nechcem však moc rozoberať stretnutie, chcem pogratulovať hráčom, fanúšikom a klubu k postupu. Zároveň ďakujem rodine a mojim známym za podporu.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trenčín kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - AS TRENČÍN 2:1 (1:0)
Fortuna liga, finále, play-off o EKL, 27.5.2022, 20.00 h
Góly: 26. Kružliak 1:0, 72. Azango 1:1, 85. Krstović 2:1
Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Pozor, 5 257 divákov
ŽK: 41. Krstović, 45. Verlinden, 52. Nebyla, 70. Balogh, 84. Dimun, 85. Raška (tréner brankárov) - 36. Hollý, 83. Iliev, 84. Stojslavjević, 90+2 Bainović
DAC: Veszelinov - Blackman, Kružliak (K), Brunetti, Ciganiks - Dimun, Nebyla - Andzouana (58. Davis), Balogh (73. Moumou), Verlinden (89. Sharani) - Krstović
Trenčín: Iliev - Yem, Stojslavjević, Pirinen, Kozlovský (90+1 Jendrišek) - Bainovič - Azango, Kadák, Hollý (66. Lavrinčík), Kmeť (46. Soares) - Kupusović (66. Ikoba)

Držanie lopty: 36% - 64%
Priame kopy: 16:12
Strely: na bránu 5:5, mimo 8:10