Aktuality

Na tretí pokus porazíme aj ViOn?

V tieni tragickej straty hráča mladšieho dorastu Zsolta Érseka nastúpi zajtra DAC na ihrisku tabuľkového suseda. Stretnutie Zlaté Moravce-DAC začína v utorok o 19.00 hod.

Životom nášho klubu dnes otriasla správa o tragickej smrti 15-ročného Zsolta Érseka, obrancu dorasteneckého tímu U16. Hráči A-mužstva nastúpia na zajtrajší ligový súboj v Zlatých Moravciach s čiernymi páskami na jeho počesť a myšlienkami na pozostalých.

Tri kolá pred koncom sú Zlaté Moravce našim tabuľkovým susedom, so ziskom 31 bodov sa nachádzajú na desiatom mieste. Na domácom trávniku sú druhým najslabším tímom doterajšieho priebehu, majú bilanciu 5-4-5 a negatívne skóre 14:18; v priemere teda jeden strelený gól na zápas. Sobotňajším dvojgólovým víťazstvom v Podbrezovej prerušil ViOn trojzápasové čakanie na plný bodový zisk a zároveň si zabezpečil ligovú definitívu pre nasledujúci ročník.

Prvý vzájomný zápas sezóny sa v septembri v Zlatých Moravciach skončil remízou 1:1 (góly Duričić - Saláta), a rovnaký výsledok 1:1 sa zrodil aj v prvom jarnom kole na našom štadióne (Ljubičić - Mazan). Dočkáme sa podobného scenára, ako pri našom poslednom zápase vonku v Banskej Bystrici, keď sa po dvoch predchádzajúcich remízach v treťom vzájomnom stretnutí sezóny zrodilo naše víťazstvo? Ďalším očakávaním pred zajtrajším súbojom je, či náš tím dokáže prvý raz na jar streliť v jednom stretnutí viac ako jeden gól. No a do tretice: bude to naše ôsme vystúpenie na štadióne ViOn-u, kde sme pri predchádzajúcich siedmych návštevách získali len tri body za tri remízy. Pripíšeme si konečne tri body za víťazstvo?

Vzájomná bilancia (z nášho pohľadu):

Celkovo: 14  3-4-7, skóre 12:19

Na štadióne súpera: 7  0-3-4, 6:12

Program 31. kola Fortuna ligy:

Utorok, 19. mája 2015, 16.30: Košice-Podbrezová, 17.15: Banská Bystrica-Trenčín, 19.00: Zlaté Moravce-DAC

Streda, 20. mája 2015, 19.00: Senica-Ružomberok, Myjava-Trnava, 20.15: Žilina-Slovan

Stretnutie 31. kola Fortuna ligy FC ViOn Zlaté Moravce - FC DAC 1904 začína zajtra o 19.00 hod, rozhodujú Pavlík - Jenčura, Ferenc.

                                                                             

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zajtra zo Zlatých Moraviec vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Buďte pri tom!

Súvisiace správy

Aktuality