Aktuality

Oszkár Világi sa stal väčšinovým akcionárom FK DAC 1904

Oszkár Világi sa stal väčšinovým akcionárom FK DAC 1904

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 4.3.2014, Nagy Krisztián

Oszkár Világi sa stal väčšinovým akcionárom futbalového klubu FK DAC 1904 Dunajská Streda. Dňa 28. februára 2014 podpísal s doterajším vlastníkom DAC-u Iráncom Khashayarom Mohsenim zmluvu o odkúpení 80% podielu v klube. 

Po podpise sa čakalo na rozhodnutie menšinového vlastníka, ktorým je mesto Dunajská Streda, či si uplatní predkupné právo. Dnes, 4. marca 2014 mestské zastupiteľstvo rozhodlo, že mesto nemá záujem vlastniť väčšinový podiel vo futbalovom klube.

Podľa Oszkára Világiho dnes už nič nestojí v ceste, aby sa klub opäť objavil na futbalovej mape Európy. „Som rodený dunajskostredčan, žijem v tomto meste celý svoj život a viem, čo pre ľudí v tomto regióne DAC znamená. Nemôžem sľúbiť, že v Dunajskej Strede bude opäť hrať slávny Bayern Mníchov, ale urobím preto maximum. To je však veľmi dlhá cesta, keďže DAC v súčasnosti bojuje o záchranu...“, povedal O. Világi.

„Mesto Dunajská Streda víta vstup pána Világiho do Futbalového klubu DAC ako začiatok novej éry futbalu v meste“, zdôraznil primátor mesta Zoltán Hájos a dodal, že rozhodnutie O. Világiho je o to cennejšie, že klub sa momentálne nachádza v ekonomickej a športovej kríze. Mesto Dunajská Streda podľa slov Z. Hájosa má naďalej záujem o zodpovednú spoluprácu s klubom a vytvorí v rámci svojich možností také podmienky, aby futbal opäť prinášal radosť obyvateľom nielen Dunajskej Stredy, ale celého regiónu.

Prvoradou úlohou v súčasnosti je podľa O. Világiho ekonomická stabilizácia DAC a spracovanie dlhodobej koncepcie futbalu v Dunajskej Strede. O. Világi: „Pre mňa osobne je vstup do DAC začiatkom behu na dlhú trať. Futbal nebude kvalitnejším, keď dáme ušiť nové dresy, či postavíme nový štadión, ale vtedy, keď začneme pracovať s mládežou, pritiahneme pozornosť mladých talentov prostredníctvom kvalitných trénerov. Potom prídu výkony a vráti sa priazeň dunajskostredského fanúšika. Našou snahou je obnoviť divácku dôveru, plné javiská a to, aby sa tu fanúšikovia cítili ako doma“.