Rozhovor

Pavol Diňa: Zažil som to aj ja - a nie raz

Pavol Diňa: Zažil som to aj ja - a nie raz

A-TÍM
|
Rozhovor
| st 19.10.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Najlepší strelec prvoligovej histórie DAC-u bol osobne prítomný na včerajšom pohárovom stretnutí v Humennom a po záverečnom hvizde sa podelil s nami o svoj pohľad na zápasové dianie.

Pavol Diňa, so 49 gólmi doteraz najlepší strelec DAC-u v najvyššej súťaži, si nemohol nechať ujsť včerajší pohárový duel Humenné-DAC (2:1). Svojho času si totiž obliekal dres oboch klubov a preto neprekvapilo ani to, že ho domáci poprosili o vykonanie slávnostného výkopu. „Bol som milo prekvapený, lebo som sa o tom dozvedel len krátko pred zápasom. Prezident domáceho klubu so spolupracovníkmi sa ma opýtali, či som ochotný spraviť slávnostný výkop. Bola to jasná vec, veď som hral za obidva kluby. Verím tomu, že aj diváci boli spokojní,“ začal svoje rozprávanie bývalý kanonier.

Ohľadom zápasového diania sa Pavol Diňa vyjadril nasledovne: „Myslím si, že v prvom polčase bola hra vyrovnaná, DAC strelil gól a mal šancu aj na zvýšenie náskoku, ale bohužiaľ to nevyužil. V druhom dejstve sa domáci vzchopili, vyrovnali na 1:1, čím dostali do varu aj divákov. Bol som sklamaný, očakával som postup DAC-u, ale domáci ich svojou bojovnosťou a túžbou po víťazstve prevýšili a zaslúžene postúpili. V druhom polčase mala Dunajská Streda asi len jedinú šancu, keď traja hráči v päťke minuli loptu. Futbal je už taký, prehrať môže aj prvoligové mužstvo, niekedy dokonca aj na pôde treťoligistu. Zažil som to aj ja, a nie raz. Tréner môže robiť čo chce, ale ak hráči na ihrisku nepodajú taký výkon, aký sa očakáva, tak je potom zle.“

S legendou nášho klubu sa mohli fanúšikovia naposledy stretnúť v apríli tohto roka pri príležitosti derby DAC-Slovan. „Verím tomu, že sa čo najskôr uvidíme opäť aj v Dunajskej Strede. Môžem sľúbiť, že k mojej šesťdesiatke stopercentne prijmem pozvanie na slávnostný výkop,“ dodal Pavol Diňa, ktorý v rokoch 1990 až 1994 nazbieral v našom drese 122 prvoligových štartov a 49 gólov. Šesťdesiatku oslávi v júli budúceho roka a my ho veľmi radi privítame v MOL Aréne! Nielen pri tejto príležitosti.