Aktuality

Petráš a Veselovský na zraz reprezentačného áčka

Petráš a Veselovský na zraz reprezentačného áčka

A-TÍM
|
Aktuality
| št 1.12.2022, Krisztián Nagy

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona pozval na posezónny tréningový kemp v Senci aj dvojicu z nášho mužstva.

Od nedele 4. do piatka 9. decembra sa uskutoční posezónny tréningový kemp slovenského reprezentačného áčka. Sústredenie v Senci je príležitosťou pre trénera Francesca Calzonu a jeho štáb spoznať ďalších adeptov na najcennejší dres. Slovenský výber bude len trénovať, zápas v pláne nie je.

V 28-člennom výbere sú najmä hráči z domácej ligy, priestor však dostali aj futbalisti z okolitých krajín plus Nemecka, Talianska a Španielska. Nás môže tešiť, že svojimi výkonmi počas jesennej časti Fortuna ligy zaujali talianskeho kormidelníka aj Samuel Petráš a Dominik Veselovský, ktorý budú v kempe zastupovať náš klub.

„Spolu so SFZ organizujeme toto sústredenie, kde budú predovšetkým mladí hráči, lebo chcem spoznať ich potenciál. Vybrali sme si toto obdobie, pretože všetky ligy majú momentálne pre majstrovstvá sveta prestávku a kluby nám ľahšie uvoľnili hráčov. Je to veľmi dôležité pre budúcnosť reprezentácie. Nominoval som aj niekoľko starších hráčov, ktorí sú už dlhšie súčasť mužstva. Budú tam, aby išli príkladom. Budeme spolu päť dní, každý deň budeme mať dva tréningy. Stále pracujem na tom, aby som lepšie spoznal slovenský futbal. Bude to intenzívny týždeň,“ uviedol Francesco Calzona pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu.

„Tréneri Adrian Guľa a Pavol Hrnčiarik mi naznačili, že je možnosť účasti na tomto tréningovom kempe a aby som si na prvý týždeň po skončení sezóny neplánoval žiadnu dovolenku. Bol som v napätí a keď vyšla nominácia, veľmi ma potešilo vidieť moje meno v spoločnosti najlepších hráčov z okolitých ligových súťaží. Idem viac-menej do neznáma, ale veľmi sa teším na kvalitné tréningy. Je to pod hlavičkou najvyššej reprezentácie, kam sa futbalista môže dostať. Pri mužstve je nový tréner brankárov Ján Novota, ktorý má bohaté skúsenosti zo slovenskej ligy aj zo zahraničia, navyše pôsobil aj v reprezentácii. Z jeho skúseností budeme určite čerpať,“ povedal Samuel Petráš.

No nové zážitky a premiéru v reprezentačnom áčku sa teší aj Dominik Veselovský. „Som šťastný, že môžem reprezentovať Slovensko aspoň na takomto kempe a veľmi sa na tých pár dní teším. Očakávam, že absolvujeme kvalitné a tvrdé tréningy. Budú tam aj viacerí skúsení hráči, verím, že sa od nich niečo naučím. Chcem si to v prvom rade užiť,“ skonštatoval mladý stredopoliar, ktorý stále patrí aj do výberu do 21 rokov.