Po šiestich rokoch bodový zisk v Košiciach

|
| so 25.10.2014, Vrábeľ Milan

Pred slabou diváckou kulisou sa zrodila remíza 1:1, keď na gól Nováka v závere odpovedal Roman Sabler. Duel bol skúpy na šance, po slabšom prvom polčase sme však videli zlepšenie aspoň v druhej časti hry. Skvelí fanúšikovia nás podporili aj na druhom konci Slovenska!

V metropole východu sme v pozmenej zostave začali aktívne. V 7. minúte Krišto obišiel Huka, avšak z otočky strieľal vedľa. O dve minúty neskôr dostal prihrávku z prvej Szarka od Černáka, bránený obrancom domácich zakončiť nedokázal. V 10. minúte sa Novák snažil prelobovať vybehnutého Perneckého, no lopta skončila vedľa brány. Hluché chvíle v zápase prerušila najväčšia šanca na gól v prvom polčase: v 22. minúte Huk našiel úplne voľného Škutku, ktorý asi z dvoch metrov trafil len brvno. O 3 minúty neskôr strelu Viazanka spoza šestnástky tečoval Kwin, ale pohotový Pernecký ju aj napriek tomu pokryl. Ku koncu polčasu ešte Szarka poslal slabú strelu a následne nebezpečná akcia domácich skončila v ofsajdovej pasci.

Prvú zaujímavejšiu akciu si v druhom polčase pripravil Novák, ktorý v šestnástke tvrdou strelou z ostrého uhla Perneckého neprekvapil. Po dlhšom optickom tlaku sme sa v 57. minúte dostali do prečíslenia dvaja na jedného: Černák mohol v útoku nahrať Szarkovi, no rozhodol sa strieľať a bránu netrafil. O dve minúty neskôr po Turňovej zblokovanej strele chýbalo Ujlakymu pár centimetrov k zakončeniu. Následne Brašeňov rohový kop sklepol Straka pre Kwina a on spoza päťky zoči-voči brankárovi trestuhodne trafil len jeho nohy. Keď už aj Szarka premárnil možnosť z dobrej pozície zakončiť v 66. minúte, tak sa domáci dostali do rýchleho protiútoku, v ktorom Škutka dostal prihrávku na hranici ofsajdu a po jeho prihrávke prestrelil našich obrancov otváracím gólom Novák - 1:0. V 74. minúte sa z vlastnej polovice vyrútil sám na brankára Štepanovský, no nakoniec ho dobehli obrancovia domácich. V 86. minúte sme konečne vsietili zaslúžený gól: Brašeň zahral priamy kop do klbka hráčov, odkiaľ sa lopta dostala až ku Kwinovi a on skvelou prihrávkou našiel voľného Sablera, ktorý z pár krokov nemal problém zakončiť - 1:1.

V Košiciach sme zabodovali prvýkrát od novembra 2008. Dnešný nerozhodný výsledok je už ôsmy v sezóne a spolu so Senicou sme remízovými kráľmi súťaže. Najbližšie nás čaká domáci zápas práve so Senicou, hrá sa v sobotu o 16:30. Ste srdečne vítaní!

Radoslav Látal, Košice: „Z našej strany to nebol dobrý zápas. Na začiatku sme však mali možnosť dať gól. Keby sa Novák nebál brankára a samozrejme aj Škutkova tutovka mala skončiť gólom. Boli sme bez potrebnej agresivity, no aj tak sa nám podaril dať gól. Potom sme však z jednoduchého nákopu podobne ako proti Žiline zbytočne inkasovali. Mrzí nás, že sme opäť stratili dva body v závere zápasu.“

Mikuláš Radványi, DAC: „V prvom polčase sme počas prvých päťnástich minút ustáli tlak domácich. Počítali sme s tým, že Košice vbehnú do zápasu a budú sa snažiť o rýchly gól. Pustili sme ich len do jednej gólovej šance. Druhý polčas sme začali aktívnejšie, mali sme dvadsaťminutovku, kde Černák, Szarka a aj Kwin mali veľké šance. Gól však dal nakoniec súper. Potom sme všetko vsadili na jednu kartu, poslal som na ihrisko štyroch útočníkov a to aj rozhodlo. Získali sme cenný bod, s ktorým som spokojný.“