Aktuality

Poďme spolu na DAC: Ako cesta na Mesiac!

Prečítajte si, ako sa u nás cítili žiaci z Modrian a ako môžete do projektu „Poďme spolu na DAC!“ prihlásiť vašu školu!

Po deťoch zo Senca a Sládkoviča sme privítali hostí z Modrian. Nedeľný zápas DAC-ViOn bol tretím v tomto ligovom ročníku, na ktorom nás navštívili deti v rámci projektu „Poďme spolu na DAC!“.

Na víkendovom stretnutí sme privítali žiakov Základnej školy Gergelya Édesa s VJM v Modranoch. Ich zážitky si môžete prečítať nižšie.

Dnešným dňom zároveň spúšťameregistráciu na ďalší domáci ligový duel DAC-Sereď, ktorý sa odohrá v MOL Aréne v sobotu 2. novembra 2019 o 17.00 h.

Registrovať sa na uvedené stretnutie môžete do štvrtka 24. októbra do 24.00 h cez formulár, ktorý si môžete stiahnuť tu. Vyplnený registračný formulár prosíme zaslať na emailovú adresu jatek@fcdac.sk. Do prihlášky uveďte stručné zdôvodnenie, prečo by sme mali vybrať práve vašu školu, organizáciu. Subjekt, ktorý pošle najtrefnejšiu odpoveď, sa môže tešiť na návštevu hráčov DAC-u a zápasu v MOL Aréne.

DAC-Zlaté Moravce: zážitky a reakcie, ZŠ Gergelya Édesa s VJM v Modranoch

„Boli sme veľmi šťastní, keď nám oznámili, že pôjdeme na zápas DAC-u! Tešili sme sa na dobrý futbal a na ozajstný štadión. Iba jeden z nás sa doteraz dostal na DAC, takže o tom, čo nás bude čakať, sme si mohli len domýšľať.

Skutočnosť však prekonala všetky naše očakávania! Už len pohľad na samotný štadión bol úchvatný. Začali sme v klubovom múzeu, nasledoval DAC store, kde sme si doplnili zásoby fanúšikovských predmetov. Ešte sme netušili, že nám prekvapenie v podobe darčeka pripravil aj klub. Veľké vlajky s kapucňou sme potom hrdo nosili a takto sme aj vošli na štadión.

Naše vstupenky zneli na výborné miesto, hneď pri Vip a len kúsok od domáceho fanklubu. Samozrejme, aj my sme sa pridali a kričali s nimi.

Medzi najväčšie zážitky patrili stretnutie s hráčmi na hracej ploche v polčase, gól Mátého Vidu rovno pred našimi očami a víťazstvo mužstva.

Ďakujeme za tento krásny deň, na ktorý budeme ešte veľmi dlho spomínať. Určite sa do Dunajskej Stredy ešte vrátime, aby sme túto jedinečnú atmosféru ukázali aj naším rodičom.

Splnili ste nám sen, ktorý by sme prirovnali k niečomu, čo je pre iných ako cesta na Mesiac. Ešte raz ďakujeme!“

O projekte „Poďme spolu na DAC!“

Projekt je určený pre žiakov a študentov základných a stredných škôl, ktorí chcú naživo zažiť atmosféru MOL Arény, má za sebou rok a pol. Smelo môžeme vyhlásiť, že táto iniciatíva od svojho spustenia na jar 2017 našla veľmi pozitívnu odozvu. Zavítali k nám už stovky žiakov a študentov zo škôl a organizácií z Dunajskej Stredy a širšieho okolia.

Organizovaný zážitkový výlet na domáce stretnutia DAC-u pozostáva zo zabezpečenia vstupeniek, fotenia a suveníru. Projektu sa môžu zúčastniť školy, družstvá a organizácie v maximálnom počte 30 detí a 2 dospelí ako pedagogický dozor. Vzhľadom na kapacitné možnosti môžeme na každom stretnutí privítať iba jednu vybranú školu alebo organizáciu. Aktivita je súčasťou európskeho projektu Futbalmánia.

FC DAC 1904 zabezpečí nasledovný rámcový priebeh akcie:
- Odovzdanie suvenírov
- Návšteva zápasu DAC
- Stretnutie a fotenie s hráčmi DAC

Všetky uvedené aktivity projektu ponúka DAC školám a organizáciám ZDARMA!

Súvisiace správy

Aktuality

Zápas číslo 1200

štvrtok 24.10.
Rozhovor
Foto
Fanúšikovia