Preview

Pred pohárovým stretnutím Komárno-DAC

Pred pohárovým stretnutím Komárno-DAC

A-TÍM
|
Preview
| ut 21.9.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V stredu o 15.30 h odohrá DAC svoje druhé stretnutie v rámci Slovnaft Cupu 2021/22. V prestížnom dueli nás čaká druholigové Komárno.

Do 53. ročníka domácej pohárovej súťaže vstúpili zverenci trénera Antala Németha 18. augusta víťazstvom 6:0 na ihrisku účastníka IV. ligy TJ Veľké Lovce (góly: Brunetti, Nicolaescu, Blackman, Andzouana, Sharani a Rymarenko).

Ďalšia prekážka bude podstatne náročnejšia, žreb nás totiž spojil s aktuálne tretím tímom II. ligy, mužstvom KFC Komárno, pričom výhodu domáceho prostredia má súper. Čaká nás teda pravé žitnoostrovské derby, prestížny zápas momentálne dvoch najvyššie postavených tímov južného Slovenska.

Komárno patrí medzi najpríjemnejšie prekvapenia druhej najvyššej súťaže, veď po deviatich kolách zaostáva za vedúcou dvojicou iba o jediný bod. Zverenci trénera Mikuláša Radványiho naposledy zvíťazili 3:2 v Podbrezovej, týždeň predtým doma zdolali aj ďalšieho ašpiranta na postup Skalicu. Kapitánom a lídrom fialových je odchovanec DAC-u Kristóf Domonkos, medzi opory patria aj ďalší bývalí hráči nášho klubu Martin Šimko či Ladislav Szőcs.

Stretnutie Podbrezová-Komárno (2:3) videl na vlastné oči aj náš trénerský štáb. „Komárno má výborne organizované a bojovné mužstvo, so silným tímovým duchom. My sa budeme snažiť presadiť našimi zbraňami. Cieľom klubu je vyhrať pohárovú súťaž, podľa toho bude vyzerať naša zajtrajšia zostava. Zápas berieme veľmi vážne, pripravujeme sa rovnako ako na prvoligových súperov. Ak aj spravíme nejaké zmeny v zostave, tak len z taktických alebo zdravotných dôvodov,“ prezradil kouč DAC-u Antal Németh.

Aj Komárno začalo svoju pohárovú púť v 2. kole, v ktorom zvládlo „bitku o okres“ na pôde Okoličnej na Ostrove, kde vyhralo 8:0 (góly: Györgyi 2, Bayemi 2, Rumanský, Abrahám, Domonkos a Tóth).

V súťažnom zápase sme na seba naposledy narazili v júli 1981, kedy DAC v 1. kole Slovenského pohára vyhral u súpera 5:1. Práve proti Komárnu sme v júni 1980 odohrali náš posledný duel v divízii - 4000 divákov vtedy po víťazstve 5:3 oslavovalo historický postup do Slovenskej národnej ligy (vtedajšej druhej ligy).

Stretnutie 3. kola Slovnaft Cupu KFC Komárno - DAC 1904 začína v stredu 22. septembra 2021 o 15.30 h, rozhodujú Kišš - Straka, Zemko.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku po 90 minútach sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zajtra z Komárna vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Stretnutie si môžete pozrieť aj v živom video-prenose na stránke https://huste.joj.sk/. Buďte pri tom!

Postupujúci z nášho zajtrajšieho zápasu spozná súpera pre ďalšie kolo po žrebe; 4. kolo má oficiálny hrací deň stanovený na 27.10.2021.