Preview

Pred prípravným stretnutím DAC-Petržalka

Pred prípravným stretnutím DAC-Petržalka

A-TÍM
|
Preview
| pi 14.1.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V sobotu doobeda si v prvom zápase zimnej prípravy zmeriame sily so 7. tímom druhej ligy. Hrá sa v MOL Akadémii od 10.00 h a zúčastniť sa môžu aj fanúšikovia.

MOL Akadémia bude zajtra dejiskom nášho prvého zápasu v rámci zimnej prípravy. Súperom žlto-modrých bude FC Petržalka, po jeseni 7. mužstvo druholigového poradia.

FC Petržalka, založený v roku 1898 pod názvom Pozsonyi Torna Egyesület (PTE, Prešporský telocvičný spolok), je najstarší futbalový klub v Bratislave a druhý najstarší na Slovensku. Najväčšie úspechy dosiahol na začiatku tretieho tisícročia: v sezónach 2004/05 a 2007/08 slávil zisk majstrovského titulu, trikrát uspel v Slovenskom pohári (1988 - pod názvom Inter ZŤS, 2004 a 2008).

Na jeseň 2005 zažil pamätné ťaženie v Lige majstrov, kde sa dostal až do skupinovej fázy a tam v konkurencii s milánskym Interom, FC Portom a Glasgowom Rangers obsadil 3. priečku. Vďaka tomu postúpil do šestnásťfinále Pohára UEFA, kde vypadol s Levski Sofia. Dodnes je posledným slovenským klubom, ktorý účinkoval v jarnej časti niektorej z európskych súťaží.

V roku 2008 klub opustil jeho vtedajší majiteľ a postupne sa ocitol až v tretej lige. Po náročnom období sa v roku 2014 začala písať nová história, keď pod názvom FC Petržalka Akadémia vznikol nový subjekt. Seniorské mužstvo bolo preradené až do 5. ligy, odkiaľ sa postupne prebíjalo až do druhej najvyššej súťaže. V nej pôsobí štvrtú sezónu. Ako nováčik sa Petržalka v ročníku 2018/19 umiestnila na 8. mieste, v nedokončenom ročníku 2019/20 bola štrnásta a v minulej sezóne deviata.

Teraz zverenci trénera Mária Auxta, ktorý je zároveň aj asistentom pri slovenskej reprezentácii do 21 rokov, zimujú na 7. priečke. Najlepšími strelcami mužstva sú osemgóloví Boris Turčák a Haris Harba. Prípravu odštartovali v pondelok 10. januára a zajtrajší bude prvým zápasom v tomto roku aj pre nášho súpera.

Prípravné stretnutie DAC 1904 - FC Petržalka má výkop v sobotu 15.1.2022 o 10.00 hod, rozhodujú Ruc - Pozor, Lalo.

Zajtrajšieho stretnutia sa môžu zúčastniť aj fanúšikovia, a to za nasledovných podmienok:

Stretnutie sa uskutoční na trávnatom ihrisku č. 1 MOL Akadémie, vstup je voľný. Podľa platných predpisov je možné na zajtrajšie stretnutie vpustiť 100 fanúšikov.

Zúčastniť sa budú môcť len diváci v režime OP (očkovaní, prekonaní), resp. deti 12 rokov.

Potvrdenie o očkovaní/prekonaní spolu s dokladom totožnosti predložíte pri vstupe do areálu. Povinné je nosenie respirátora.

Prosíme fanúšikov, aby na parkovanie využili vyznačené parkovisko bývalého cukrovaru na Viedenskej ceste, prípadne státie pozdĺž Viedenskej cesty - sledujte pokyny usporiadateľov.

Vstup do areálu je možný pri rampe a tiež cez bránku cca 100 metrov od rampy (v smere na Kračiansku cestu). Brány otvárame 45 minút pred úvodným výkopom, t.j. o 9.15 hod. Fanúšikov budeme púšťať do naplnenia kapacity podľa poradia príchodu.

V celom areáli Akadémie platí zákaz fajčenia, požívania alkoholických nápojov a lúskania tekvicových či slnečnicových jadierok.

Stretnutie môžete sledovať aj v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile.