Preview

Pred zápasom DAC 1904 - FCSB: Ukázať svoju silu

Pred zápasom DAC 1904 - FCSB: Ukázať svoju silu

A-TÍM
|
Preview
| ut 2.8.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

MOL Aréna bude prvýkrát v histórii dejiskom stretnutia 3. predkola európskej pohárovej súťaže. Stretnutie DAC-FCSB začína v stredu o 20.30 h.

„Tešíme sa na zápas v domácom prostredí, proti kvalitnému súperovi a v dobrom počasí. Verím, že sme dobre pripravení, aby sme spravili maximum pre mužstvo, klub a fanúšikov. Cieľom je dosiahnuť výsledok, ktorý nám ponechá šancu na postup aj do odvety,“ povedal na dnešnej oficiálnej predzápasovej tlačovej konferencii tréner Adrian Guľa.

DAC pod jeho vedením zatiaľ dosahuje výborné výsledky, v lige je po troch kolách na čele tabuľky a do 3. predkola EKL postúpil po tom, ako v oboch zápasoch porazil severoírsky Cliftonville aj faerský Víkingur. Zajtra nás ale čaká doteraz najväčšia prekážka v sezóne. „Je logické, že ako postupujete čoraz ďalej, kvalita súperov rastie. FCSB vnímame ako silného súpera s veľkou históriou, ale verím, že spolu s našimi skvelými fanúšikmi vieme ukázať svoju silu aj my. Určite sa budeme biť o úspech od prvej do poslednej minúty. Musíme ukázať súdržnosť, bojovnosť a odhodlanie,“ dodal 47-ročný kouč DAC-u.

Už postup do 3. predkola EKL znamená vyrovnanie historického maxima. V tejto fáze európskej pohárovej súťaže sme boli len raz, na jeseň 2020 (vtedy to bola Európska liga). Podarilo sa nám to v sezóne poznačenej covidom, kedy sa o postupujúcom rozhodovalo len v jednom zápase. Žreb vtedy rozhodol, že s LASK Linz sa stretneme na jeho ihrisku. A to znamená, že v MOL Aréne to bude vôbec prvý zápas tretieho predkola niektorej z európskych súťaží. Inak povedané, prvýkrát sa stane, že dunajskostredské publikum uvidí v jednom pohárovom ročníku až tri domáce zápasy. No a my veríme, že ich bude aj viac.

Ďalším zaujímavým momentom je skutočnosť, že len druhýkrát k nám zavíta mužstvo, ktoré má vo svojej vitríne trofej za víťazstvo v Pohári Európskych Majstrov (predchodcu Ligy majstrov). Tým prvým bol v novembri 1988 mníchovský Bayern.

Doterajšia bilancia v európskych súťažiach (Liga majstrov, EKL, Európska liga, resp. jej predchodcovia - PVP/Pohár UEFA):
DAC: 27 11-3-13, skóre 43:47
FCSB: 333 128-90-115, skóre 455:427

Rozhodcovia zo Slovinska

UEFA na stretnutie DAC-FCSB delegovala rozhodcovskú štvoricu zo Slovinska. Hlavným bude 31-ročný Rade Obrenovič, pre ktorého MOL Aréna nie je neznámym miestom, nakoľko tu v júli 2019 viedol zápas DAC-Cracovia Krakov. Vlani na jeseň pískal v skupinovej fáze EKL a na medzinárodnej scéne pôsobí už od roku 2016. János Hahn si ho môže pamätať z vlaňajšieho súboja kvalifikácie MS 2022 Maďarsko-Andorra. Na čiarach mu budú pomáhať krajania Jure Praprotnik a Grega Kordež, štvrtým rozhodcom je Asmir Sagrković. Dodajme, že asistent Grega Korde bol s ďalšími slovinskými kolegami pred dvomi týždňami pri našom vystúpení na Faerských ostrovoch.

Delegátom UEFA je Jonathan Leese z Anglicka a pozorovateľom rozhodcov Francúz Stéphane Laurent Armel Lannoy.

Úvodné stretnutie 3. predkola Európskej konferenčnej ligy DAC 1904 - FCSB začína v stredu o 20.30 h.

Dnešný žreb v sídle UEFA rozhodol, že lepší z našej dvojice narazí v play-off na postupujúceho z nórsko-írskeho súboja Viking FK-Sligo Rovers.