Előzetes

A DAC 1904 - Zólyombrézó mérkőzés előtt: A legjobb védelem a legjobb támadósor ellen

|
Előzetes
| szo 7.10.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Az októberi válogatott szünet előtti utolsó fordulóban a tabella második helyezettjét fogadjuk. A DAC-Zólyombrézó összecsapás vasárnap 17:30 órakor kezdődik.

Maximumot nyújtani a lebecsült ellenféllel szemben

A Niké Liga hétvégi 10. fordulója az utolsó a szezon második válogatott szünete előtt. Egy hét elteltével ismét a MOL Arénában lép pályára a DAC, ahol a csapat elsődleges célja a múlt vasárnapi vereség feledtetése lesz – a kerületi rangadón 0:1 arányban maradtunk alá a Nagyszombat ellen.

A holnapi találkozón a bajnokság legjobb védelme és a legsikeresebb támadósora méri össze erejét. A DAC nyolc gólt kapott (13:8-as gólarány), ami eggyel kevesebb, mint ahányszor a vonatkozó táblázat második helyén álló Slovan kapitulált. A Zólyombrézó a Zsolnával együtt a pontvadászat leggólképesebb gárdája, 22 találattal (22:12).

„Tisztában vagyunk vele, hogy egy kemény ellenfél vár ránk, amely jó szervezettséggel rendelkezik. Már hosszabb ideje együtt van a csapat magja és minőségi futballt produkálnak. A Zólyombrézó a labdával és anélkül is aktív. Tudjuk, hogy az egész kilencven perc során a lehető legjobb teljesítményt kell nyújtanunk, nem úgy, mint a Nagyszombat elleni legutóbbi rangadón, ahol csak az első félidőben játszottunk jól. Ez nem mindig elég a minőségi ellenfelekkel szemben. Maximális teljesítményt kell nyújtanunk, szeretnénk megörvendeztetni a szurkolóinkat. Mindegyikünk győzni akar és bízom benne, hogy közös erővel három pontot szerzünk. Az ellenfelet annak ellenére is sokan lebecsülik, hogy már a legutóbbi idényben is jól futballoztak. A statisztikai mutatók alapján is elmondható, hogy egy stabil teljesítményű együttesről van szó. Ezért bízom abban, hogy komoly motivációként tekintünk a legyőzésükre. A befejező fázisban produktívabbnak és higgadtabbnak kell lennünk, a védelemben pedig még szorgalmasabbnak, összetartóbbnak és stabilabbnak. A pontrúgásoknál precizitás szükséges és ki kell használnunk az ellenfél által üresen hagyott területeket, mivel a játékstílusuk komoly kockázatot rejt magában” – állapította meg Adrian Guľa vezetőedző.

A hiányzó játékosok körüli szituáció stabilizálódott, ám egy hete Aleš Čermák már negyedóra után kénytelen volt cserét kérni. „Az egyik párharcot követően a hasizmával akadt gond. Bár javult az állapota, csak az utolsó órákban dől el, hogy teljesen felkészült lesz-e pályára lépni. Csak olyan futballisták játszhatnak, akik százszázalékosan egészségesek. Zoran Záhradník sérülése kiújult, így ő sem bevethető, míg Urblík Norbert artroszkópiás beavatkozáson esett át a térdében. A többi labdarúgó a rendelkezésemre áll. Érzem, hogy tudják, mi a tét, hogy a szezon milyen fázisában vagyunk és hogy milyen a helyzetünk. Remélhetőleg holnap győzni akarást és sikeréhséget látunk majd rajtuk. Otthon akarjuk tartani a három pontot” – kívánta a sárga-kékek mestere.

A SFZ a jelenlegi legjobb szlovák játékvezetőt, Ivan Kružliakot bízta meg a mérkőzés irányításával, aki kedden a Manchester United-Galatasaray (2:3) összecsapást vezette a Bajnokok Ligájában.

FK Železiarne Zólyombrézó: a legjobb szezon

A tavalyi újonc számára az idei szezon a hetedik a legjobbak között. A tavalyin és a mostanin kívül a 2014/15-östől a 2018/19-esig szerepeltek az élvonalban. 2021 júliusa óta a cseh Roman Skuhravý vezeti az együttest, aki Jablonecben Adrian Guľa csapattársa volt. A II. liga sima megnyerése után a vasgyáriak tavaly is jól szerepeltek az irányítása alatt: a negyedik helyen végeztek és bejutottak az Európa Konferencia Ligáért zajló play-offba is.

A jelenlegi idényben még sikeresebben szerepelnek, hiszen 9 fordulót követően a kiváló második helyen állnak, méghozzá a legtöbb gólt szerezve (22, a Zsolnával egyetemben), egyúttal övék a legjobb gólarány is (+10 gól, ebben a tekintetben az éllovas Trencsén a második, +9-cel).

A Zólyombrézó az idény eddigi menete során csak Nagyszombatban és a Slovan otthonában szenvedett vereséget; az égszínkékek csak a ráadás perceiben fordítottak. Odahaza ötször lépett pályára vasárnapi ellenfelünk, és mindössze egy alkalommal veszített pontokat (sorrendben Zsolna 2:0, ViOn 1:0, Trencsén 2:2, Szakolca 1:0, legutóbb pedig a Kassa 5:3). Idegenben négy meccsen 6 pontot szerzett (Besztercebánya 4:1, Nagyszombat 0:2, Slovan 2:3, Nagymihály 5:1).

A bajnokság öt legjobb góllövőjének egyike az 5 találatnál járó Peter Kováčik, aki a besztercebányai Róbert Polievka mellett a pontvadászat legproduktívabb futballistája is (8 pont 5 gólért és 3 gólpasszért).

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2018.10.20. – DAC-Zólyombrézó 3:2, gólszerzők: Bayo 2, Kalmár – Obročník, Breznaník, 7515 néző
2022.08.07. – Zólyombrézó-DAC 0:0, 2827 néző
2022.10.23. – DAC-Zólyombrézó 2:1, gólszerzők: Krstović 2 – Cobnan, 4377 néző
2023.04.14. – DAC-Zólyombrézó 2:1, gólszerzők: Dimun 2 – Pavúk, 5548 néző

2023.04.30. – Zólyombrézó-DAC 2:0, gólszerzők: Bartoš, Kabongo, 2576 néző

Történelem

A breznóbányai járás 4 ezer lakosú községével szembeni egymás elleni mérlegünk 17 összecsapást ölel fel az élvonalban, emellett mindössze két vereséget szenvedtünk – rögtön a legelső és az eddigi utolsó találkozás alkalmával.

Az előző idényben négy alkalommal találkoztunk velük: idegenben 0:0 és 0:2 lett az eredmény, odahaza mindkét esetben 0:1-ről fordítottunk 2:1-re. Tavaly októberben Nikola Krstović két találata hozta meg a sikert, tavasszal pedig Milan Dimun köszönt be kétszer.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Zólyombrézó ellen:
6 - Szarka
2 - K. Vida, Pačinda, Bayo, Ljubičić, Krstović, Dimun
1 - Michalík, Brašeň, Ľupták, Šafranko, Huk, Kalmár
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- Dajto televízió

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

A Niké Liga 10. fordulójának műsora:
Péntek, 2023. október 6., 17:30 ó: Ružomberok-Zlaté Moravce (2:0)
Szombat, 2023. október 7., 18:00 ó: Skalica-Košice, Michalovce-Žilina
Vasárnap, 2023. október 8., 17:30 ó: DAC-Podbrezová, 18:00 ó: Banská Bystrica-Trnava, Slovan-Trenčín

A DAC-Zólyombrézó bajnoki mérkőzés holnap 17:30-kor kezdődik, játékvezetők Kružliak - Straka, Vitko.