Aktuality

Predstavujeme najbližšieho súpera: PFK Kubaň Krasnodar

Predstavujeme najbližšieho súpera: PFK Kubaň Krasnodar

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 28.1.2022, Milan Vrábeľ, Krisztián Nagy (text), pfckuban.ru (foto)

Druhým protivníkom počas nášho sústredenia v Turecku bude ruský druholigista PFK Kubaň Krasnodar založený v roku 2018. Ešte len „batoľa“ na futbalovej mape si s nami zmeria sily v sobotu 29. januára o 15.30 h nášho času (v Turecku je o 2 hodiny viac).

Základné údaje o súperovi:
Názov: PFK Kubaň Krasnodar
Rok založenia: 2018
Klubové farby: zlatá a zelená
Prezývka: zeleninári
Štadión: Kuban Stadium - kapacita (31 654 divákov)
Mesto: Krasnodar (takmer 1 000 000 obyvateľov)
Najväčšie úspechy klubu: 1. miesto v 3. ruskej lige(2020/21); 2. miesto v 3. ruskej lige(2018/19).

Ruský druholigista bude naším štvrtým súperom v rámci zimnej prípravy a druhým v krajine polmesiaca. Po zdolaní Petržalky 5:1 a Ferencvárosu 2:0 sme naposledy so srbskou Bačkou Topola remizovali 1:1. O náš jediný zásah sa postaral Veselovský.

PFK Kubaň Krasnodar sídli v takmer miliónovom mesteneďaleko Čierneho mora. Rozlohou patrí do TOP20 najväčších miest Ruska. Samotný klub vznikol len v roku 2018 po bankrote FK Kubaň Krasnodar založeného v roku 1928. Názvom teda nadviazal na svojho predchodcu, no históriou nie - nepovolil to totiž Ruský futbalový zväz. V rámci sezón píše len štvrtú kapitolu.

Úvodné tri ročníky strávil v tretej najvyššej ruskej súťaži. Posledná sezóna 2020/21 bola zavŕšená 1. miestom a postupom do celonárodnej druhej ligy.

Prvoradým cieľom klubu je udržať sa v druhej najvyššej ruskej súťaži, no pred ním sú ťažké záchranárske práce. Po jesennej časti sa nachádza až na 16. mieste, len bod od zostupového pásma. Darí sa mu však v Ruskom pohári, kde - aj vďaka prestížnemu víťazstvu v mestskom derby nad prvoligovým FK Krasnodar - sa dostal už do osemfinále. Práve zápasom národného pohára proti Spartaku Moskva začne v marci jarnú časť sezóny.

Počas zimnej prípravy hlási odchody len menej vyťažovaných hráčov. Naopak, snaží sa čo najviac posilniť. Takmer mesačné pôsobenie na tureckom sústredení začal 8. januára a trvať má až do 2. februára. Počas pobytu v Beleku stihol odohrať tri priateľské zápasy. Zakaždým si sily zmeral s prvoligistom a zakaždým prehral 0:1, či sa jednalo o macedónsku Bregalnicu, srbské Čukarički, či slovinské Celje. Sústredenie zavŕši proti Tobolu Kostanaj.

Káder tvoria z prevažnej väčšiny domáci ruskí hráči a jeho hodnota je podľa transfermarktu 7,13 milióna eur. Náš káder je pre porovnanie cenený sumou 10,60 miliónov eur.