Aktuality

Prichádza rýchlik z Ghany

Zuberu Sharani otvára nové možnosti pre našu ofenzívu.

V letnej príprave sa ukazoval vo výbornom svetle a DAC mu ponúkol zmluvu. Zuberu Sharani, 19-ročný ghanský krídelník (nar. 7.1.2000) prišiel z dorastu pražskej Sparty, kde hosťoval z Dream FC Accra. S naším klubom podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt, platný na jeden rok s opciou na ďalšie štyri roky.

V úvode sezóny si riešil víza, čo ho zdržalo doma, ale už je späť v Dunajskej Strede a odohral aj prvé zápasy za šamorínsku farmu. V tom prvom sa uviedol gólom aj asistenciou. Darilo sa mu aj v stredajšom prípravnom stretnutí nášho áčka proti MTK, ktoré však nedohral pre podozrenie na otras mozgu - to sa, našťastie, nepotvrdilo. Dnes v šamorínskom drese nastúpi v zápase II. ligy na štadióne košického FC.

„Sharani je talent od Boha, ale, samozrejme, musí na sebe ešte veľa pracovať. Je silný a rýchly, má výbornú ľavú nohu. Potrebuje sa zžiť s mužstvom a zvyknúť si na náš štýl, ale pevne verím, že bude už onedlho platnou posilou pre A mužstvo,“ povedal o ňom tréner Peter Hyballa.

Sharani začínal s futbalom ako osemročný v rodnej dedine Chereponi. Keď mal pätnásť, zlákal ho Dream FC z hlavného mesta Ghany Accra. Ako napovedá aj názov klubu, jeho hlavným poslaním je vychovávať hráčov pre európsky futbalový trh. „Klub má svoju rezervu s názvom FC Still Believe, ktorá pôsobí v druhej lige dospelých. Tu som hrával dva roky, v sedemnástich som prešiel do áčka a odohral som jeden rok v prvej ghanskej lige. Od detstva som hrával v útoku, najčastejšie v strede a občas aj na krídle. Ako osemnásťročný som zamieril do staršieho dorastu pražskej Sparty, ale trénoval som aj s A mužstvom, za ktoré som odohral aj nejaké prípravné zápasy,“ porozprával o svojej doterajšej kariére reprezentant Ghany do 20 rokov.

„Som veľmi ambiciózny a milujem futbal. Mojím cieľom je hrať v budúcnosti za niektorý z najväčších klubov Európy. Od detstva som fanúšikom Realu Madrid a rád by som si jedného dňa obliekol jeho biely dres. Verím, že sa mi to oddanosťou a tvrdou robotou môže podariť. DAC je tým najlepším miestom, kde môžem spraviť ďalší krok na ceste za týmto snom. Urobím pre to maximum. Chcem sa čím skôr dostať do zostavy mužstva a verím, že spoločne prepíšeme históriu, získame titul. Očakávania v tomto klube sú veľmi vysoké a chcem pomôcť mužstvu dosiahnuť jeho ciele,“ prezradil Sharani o svojich cieľoch.

Športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele je rád, že si ghanský krídelník vybral náš klub. „Zuberu prišiel v júni na skúšku a okamžite presvedčil o výnimočných atletických kvalitách a veľkom futbalovom potenciály. Tešíme sa na moment, kedy ho uvidíme hrať vo Fortuna lige. Jeho štart v Šamoríne bol naozaj presvedčivý a potvrdil, že môžeme mať voči nemu vysoké očakávania.“

Laura Stosno-Krohn: Svetové parametre

Kondičná trénerka nášho A mužstva disponuje údajmi, ktoré potvrdzujú nemalé ambície talentovaného ghanského futbalistu. „Vzdialenosť 30 metrov zabehol za 3.72 sekúnd, čo je svetový parameter. Pre porovnanie, Pierre-Emerick Aubameyang tento beh zvládol za 3.70 sekúnd. A to je hráč, ktorý je známy svojou rýchlosťou. Sharani má aj skvelú odrazovú silu, z miesta dokáže vyskočiť do výšky 60 centimetrov,“ vyhlásila Laura Stosno-Krohn. Nuž, môžeme sa tešiť, pretože do Dunajskej Stredy dorazil rýchlik z Ghany. Držme mu palce, aby o svojich kvalitách čo najskôr presvedčil aj v našej najvyššej súťaži!

Súvisiace správy

Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality