Prípravné stretnutie: DAC 1904 - Mosonmagyaróvár 2:1 (1:0)

|
| so 25.6.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V predposlednom zápase letnej prípravy sme vyhrali po zásahoch Kružliaka a Dimuna. Všetky tri góly dnes padli po rohovom kope.

V treťom zápase letnej prípravy bol súperom DAC-u suverénny víťaz západnej skupiny NBIII a nováčik maďarskej druhej ligy.

Žlto-modrí sú v plnom počte od stredy, pravda, zoznam zranených je naďalej dlhý: Ricardo, Balić, Pinto, Bögi, Kalmár a Szendrei nemohli nastúpiť ani dnes.

Tréner Adrian Guľa poslal v príprave prvýkrát do hry Davisa, Blackmana, Krstovića a v druhom dejstve aj Ciganiksa. Fanúšikom sa stihol ukázať tiež Ammar Ramadan, ofenzívny stredopoliar z Ferencvárosu.

Práve Krstović sa už v 3. minúte dostal prvýkrát za chrbát hosťujúcej obrany, pri jeho tutovke sa však vyznamenal brankár hostí. Čo nevyšlo jemu, o dve minúty dokázal Dominik Kružliak. Po rohu Szánthóa ešte Krstovićovu strelu Heinrich vyrazil, na dorážku nášho kapitána však už nemal nárok - 1:0.

V 25. minúte sme videli vynútené striedanie, keď Brahim Moumou po nešťastnom zásahu lakťom a ošetrení priamo na ihrisku opúšťal trávnik s bolestivou grimasou, nahradil ho Rymarenko. Ako neskôr vysvitlo, Moumou utrpel zlomeninu nosa. Našťastie, operáciu absolvovať nemusí.

Aj piata minúta druhého polčasu priniesla gól po rohovom kope, tentoraz sa však presadili hostia. Illésova lopta sa odrazila až na opačnú stranu k D´Ursovi a ten po zemi prekonal Trnovského - 1:1. Zvyšok zápasu sa hral prakticky na polovici súpera, blízko ku gólu boli Veselovský, Rymanovský a v závere viackrát Sharani. Víťazstvo nám zabezpečil hlavou Dimun, ktorý usmernil do siete rohový kop Ciganiksa.

Pred prvým súťažným stretnutím sezóny nás čaká už len jeden prípravný duel, a ten na rozdiel od prvých troch odohráme v MOL Aréne. V generálke vo štvrtok 30. júna o 17.30 h privítame Paks.

DAC 1904 - MTE 1904 Credobus Mosonmagyaróvár 2:1 (1:0)