Prípravné stretnutie: DAC 1904 - ŠK Slovan Bratislava 2:4 (0:4)

|
| st 30.11.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Posledný zápas roka sa niesol v znamení prípravy. Súboj prvých dvoch tímov ligového poradia priniesol šesť gólov a víťazstvo súpera, o ktorom rozhodol už do polčasu.

MOL Akadémia bola dnes dejiskom prípravného stretnutia proti bratislavskému Slovanu. Pre oba tímy to bolo záverečné vystúpenie v tomto kalendárnom roku pred obdobím voľna.

Tréner Adrian Guľa dnes nechal oddychovať najvyťaženejších hráčov a tých, ktorých v posledných týždňoch trápili väčšie či menšie zranenia. Šancu v A-mužstve, naopak, dostali viacerí mladíci z akadémie a Šamorína - Dušan Fančovič (ročník narodenia 2005), Franck Bahi (1999), Bálint Csóka (2003), Máté Szolgai (2003) a Mikuláš Demjanovič (2004).

Fanúšikom sa prvýkrát predviedol aj 21-ročný ľavý obranca Alex Mendez z Michaloviec. Kluby sa dohodli na prestupe španielskeho futbalistu, zostáva dotiahnuť už len detaily.

Po úvodných 22 minútach sme mali na konte nastrelenú žrď (Veselovský), nepremenenú penaltu (Davis) aj tutovku (Szánthó). Lenže o ďalšiu minútu už bolo 0:2... Dvakrát platilo nedáš, dostaneš: pri úniku Szánthóa sa skóre nemenilo, na druhej strane o dve minúty Čavrić z podobnej situácie otvoril skóre - 0:1. Minútu po Veselovského strele do konštrukcie ušiel Zmrhal a zvýšil na 0:2. Slovan od úvodu čakal na rýchle kontry a z nich trestal. V 34. minúte využil zaváhanie našej obrany Čavrić (0:3) a štyri minúty po ňom sa do streleckej listiny zapísal aj bývalý hráč DAC-u Sharani, ktorý sa ocitol sám pred Veszelinovom - 0:4. Tesne pred polčasovým hvizdom vo vyloženej príležitosti nepochodil Mustafić. Bola to v podstate jediná šanca Slovana v zápase, ktorá zostala nepremenená.

Po obrátke a prestriedaní sa hralo zväčša na polovici hostí. Už v 47. minúte po priťuknutí Szánthóa namieril z hranice šestnástky Ramadan a strelou k pravej žrdi znížil - 1:4. Konečnú podobu výsledku dal Nebyla po prihrávke Andzouanu - 2:4.

„Pred odchodom na dovolenky to bol pre všetkých hráčov užitočný zápas. Myslím si, že napriek výsledku sme hrali dobre. Platí to aj pre prvý polčas, ktorý síce z pohľadu skóre dopadol veľmi zle, ale herne to z našej strany bolo fajn. Mali sme prevahu, súper nás trestal z protiútokov. V druhom polčase sme hrali s väčším sebavedomím a v našom systéme, čoho výsledkom boli dva góly. Druhý polčas sme teda vyhrali. Celkovo si myslím, že sme odohrali dobrý prípravný zápas,“ povedal po záverečnom hvizde autor nášho úvodného presného zásahu Ammar Ramadan.

Žlto-modrí zostávajú v tréningu do piatka, potom nasleduje obdobie koncoročnej dovolenky. Zimná príprava štartuje 5. januára, prvý zápas počas nej odohráme 14. januára doma proti maďarskému druholigovému Soroksáru.

DAC 1904 - ŠK Slovan Bratislava 2:4 (0:4)
MOL Akadémia, Dunajská Streda, streda 30.11.2022, 13.00 hod, zamračené, +4°C
Góly: 7. Čavrić 0:1, 23. Zmrhal 0:2, 34. Čavrić 0:3, 38. Sharani 0:4, 47. Ramadan 1:4, 76. Nebyla 2:4
ŽK: 57. Davis
Rozhodovali: Kišš - Pozor, Štofik, 120 divákov
DAC: Veszelinov - Pinto (73. Andzouana), B. Szolgai (73. Fančovič), Muhamedbegovic (46. Brunetti), Davis (84. Mendez) - Nebyla (84. Bahi), Fazlagić (73. Leginus), Veselovský (46. M. Szolgai) - Szánthó (79. Demjanovič), Ramadan, Gavrić (46. Csóka). Tréner: Adrian Guľa.
Slovan: Trnovský - Medvedev (79. Kušnír), Križan, Voet, Tóth (86. Baláž) - Sharani (46. Šaponjič), Mustafić, Kucka (71. Koseček), Zmrhal (46. Nikitin) - Čavrić (57. Antálek), Medved (84. Hornyák). Tréner: Vladimír Weiss.