Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - MTK Budapešť 3:2 (1:0)

|
| st 4.9.2019, Krisztián Nagy

Súboj proti MTK Budapešť priniesol futbal v dobrom tempe a víťazstvo DAC-u vďaka gólom trojice ľavákov Šimčák, Fábry a Divković.

V prvom z dvoch prípravných stretnutí počas septembrovej reprezentačnej prestávky si dnes DAC zmeral sily s piatym tímom maďarskej druhej ligy. Pekná návšteva v MOL Akadémii videla zaujímavý zápas v dobrom tempe a päť pekných gólov.

Tréner Hyballa sa musel zaobísť bez reprezentantov a tiež zranenej dvojice Ronan, Kalmár. Okrem Koštrnu, K. Vidu a Ramireza boli na lavičke náhradníkov hráči Akadémie, z nich sa do hry dostali: Šimon Dolinský (ročník narodenia 2001) a Ferenc Bögi (2002).

V 11. minúte zvonila konštrukcia hosťujúcej bránky už druhýkrát, no v prvom polčase musel vytiahnuť dva dobré zákroky aj Száraz. Úvodný gól sa zrodil po polhodine hry, kedy Fábry vysunul Šimčáka a ten strelou k vzdialenejšej žrdi dostal DAC do zaslúženého vedenia - 1:0.

Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhom dejstve. Najskôr Zuigéber využil dieru v našej obrane na vyrovnanie, avšak na odpoveď sme dlho nemuseli čakať. Fábry výstavným kúskom z priameho kopu pridal k asistencii z prvého polčasu aj tretí presný zásah v treťom zápase v rade - 2:1. V 74. minúte ukázal svoju ľavačku aj Divković, ktorý strelou spoza šestnástky upravil na 3:1. Posledné slovo patrilo snaživým hosťom - Vass krátko pred koncom delovkou stanovil na konečných 3:2.

Jediným negatívom dnešného stretnutia je zranenie Sharaniho, ktorý skončil v nemocnici s podozrením na otras mozgu.

V utorok odohrá DAC ďalšie prípravné stretnutie, v ktorom od 17.30 h privíta v MOL Aréne slovenskú reprezentáciu do 21 rokov.

FC DAC 1904 - MTK Budapešť 3:2 (1:0)
Hralo sa na prírodnom ihrisku č. 1 MOL Akadémie, Dunajská Streda, streda 4.9.2019 o 18.00 hod., slnečné počasie, +24°C
Góly: 33. Šimčák, 66. Fábry, 74. Divković - 59. Zuigéber, 87. Vass
Rozhodovali: Chromý - Pozor, Štofik, 500 divákov
DAC: Száraz - Blackman (60. Koštrna), Kružliak (65. Dolinský), Beskorovainyi, Šimčák - M. Vida (60. Ramirez), Fábry (80. Bögi) - Čmelík, Divković, Sharani (46. K. Vida) - Taiwo. Tréner: Peter Hyballa.
MTK: Somodi - Katona, Fülöp, Cseke, Szerencsi - Palincsár, Mezei - Babinszky, Zuigéber, Szatmári - Simon. Striedali: Varga - Deutsch, Vass, Kata. Tréner: Michael Boris.