Prípravné stretnutie: NK Maribor - DAC 1904 1:1 (1:1)

|
| so 8.2.2020, Krisztián Nagy

V generálke pred štartom jari sme so slovinským majstrom remizovali 1:1. Parádny gól DAC-u strelil z priameho kopu Eric Davis.

Na siedmy a zároveň posledný zápas zimnej prípravy dnes trénerovi Hélderovi chýbali zranení Šimčák a Javro, ako aj chorý Lalatović. Naopak, premiéru v žlto-modrom má za sebou čerstvá akvizícia DAC-u, chorvátsky stopér Lorenco Šimić. V bránke dostal tentoraz prednosť Száraz a na hrote útoku mladý Phillips.

Úvod patril nám a z prvej strely sme sa ujali aj vedenia. V 14. minúte Eric Davis z priameho kopu nádherne vymietol pavučiny z pravého horného rohu - 0:1. Pre panamského obrancu to bol druhý presný zásah v zimnej príprave, čím sa stal najlepším strelcom mužstva. O štvrťhodinu po úvodnom góle sa mohol do streleckej listiny zapísať aj K. Vida, jeho oblúčik však skončil na brvne. To už ale bolo 1:1, súper totiž v 28. minúte vyrovnal zásluhou Požega Vancaša, ktorý sa vrhol do strieľaného centra Bajdeho a od žrde poslal loptu do siete.

Celkovo mal viac streleckých pokusov slovinský šampión, Száraz musel dvakrát vytiahnuť parádny zákrok, na opačnej strane však okrem K. Vidu trafil konštrukciu bránky aj mladý Phillips. Remízový výsledok teda môžeme považovať za férový.

Dnešným dňom sa končí ďalšia fáza zimnej prípravy, žlto-modrí zajtra cestujú domov z Turecka. O týždeň v nedeľu 16.2.2020 už pôjde do tuhého, v úvodnom stretnutí ligovej jari si od 15.00 hod zmeriame sily s FK Senica. Hrať sa bude v našej MOL Aréne

NK Maribor - DAC 1904 1:1 (1:1)
Susesi Sports Center, Belek, Turecko, sobota 8.2.2020 o 18.00 hod (16.00 SEČ), jasno, vietor, +8°C
Góly: 28. Požeg Vancaš - 14. Davis
DAC: Száraz - Kružliak, Šimić, Beskorovainyi, Davis - Kalmár - Divković (64. Ramirez), Schäfer (55. M. Vida), Fábry, K. Vida (86. Blackman) - Phillips (79. Čmelík). Tréner: Hélder Cristovao.
Maribor: Pirić (46. Cotman) - Milec, Koblar, Mitrović, Viler - Pihler, Dervišević - Požeg Vancaš, Kronaveter (75. Kotnik), Bajde (71. Santos) - Zahović. Tréner: Marko Milanič.