Aktuality

Prvý deň na Malte

Od piatka do piatka. Prvé sústredenie mužstva v roku potrvá osem dní a spestria ho aj dve stretnutia Tipsport Malta Cupu 2020.

Od 24. do 31. januára sa bude DAC pripravovať na ligovú jar na Malte. Mužstvo vyrazilo na tento malý ostrovný štát dnes ráno o šiestej. Let spoločnosti Air Malta vyrazil z Viedne s minimálnym meškaním o 9.56 hod a na medzinárodné letisko Luqa dorazil podľa letového plánu.

Na palube boli všetky štyri tímy, ktoré sa zúčastnia Tipsport Malta Cupu 2020. Okrem DAC-u teda aj Mladá Boleslav, ostravský Baník a Zbrojovka Brno.

Žlto-modrí sú ubytovaní v hoteli DB San Antonio v prímorskom stredisku Bugibba, ktorý sa nachádza zhruba 20 minút jazdy od národného štadióna Ta´ Qali. Práve ten bude dejiskom všetkých štyroch zápasov turnaja a v jeho areály budú mužstvá aj trénovať.

Prvý tréning sústredenia čaká zverencov trénera Héldera už dnes poobede a zajtra o 13.30 hod si v semifinále Tipsport Malta Cupu 2020 zmerajú sily s 5. tímom prvej českej ligy FK Mladá Boleslav. Bývalý zamestnávateľ Martina Jedličku, ktorý v jeho farbách zažil prvoligový debut, sa len pred pár dňami stal víťazom tohtoročnej Zimnej Tipsport ligy.

Ešte pred naším súbojom, od 11.00 hod na seba narazia Brno a Ostrava. O konečné umiestnenie sa bude hrať v pondelok, porazení sa o 11.00 hod stretnú v zápase o bronz, finále je na programe o 13.30 hod. Úspešný finalista si zabezpečí účasť na Tipsport Malta Cupe v roku 2021. Všetky štyri stretnutia turnaja odvysiela naživo TV Nova Sport aj internetový portál TV Tipsport.

Ako sme včera uviedli, tréner Hélder zobral so sebou na Maltu 23-členný káder. Najmladším hráčom v mužstve je len 17-ročný Alex Javro, ktorý prišiel do DAC-u v januári 2019 z Nitry. „Prevláda vo mne hlavne veľká túžba odvďačiť sa trénerovi za túto šancu a zároveň cítim veľkú motiváciu ešte viac na sebe pracovať,“ povedal talentovaný ofenzívny futbalista.

Malta patrí rozlohou 316 kilometrov štvorcových medzi najmenšie štáty sveta. V rámci Európskej únie, do ktorej vstúpila ako Slovensko v roku 2004, je dokonca najmenšia. Zároveň jej ale hustotou obyvateľstva patrí ôsma priečka. Celkovo žije na tomto ostrove v Stredozemnom mori cez 400-tisíc obyvateľov. Hlavné mesto Valletta je s necelými sedemtisíc obyvateľmi len siedme najväčšie.

Národný futbalový štadión s kapacitou 16 997 divákov sa nachádza v strede ostrova v Ta´ Qali. Okrem reprezentácie slúži aj viacerým klubom pre zápasy domácej Premier League aj národného pohára. Práve tu sa po vlaňajšej premiére aj tentoraz odohrajú zápasy turnaja Tipsport Malta Cup, v tomto roku prvýkrát aj za účasti nášho klubu.

Tipsport Malta Cup - 1. zápas semifinále:
sobota 25. januára 2020 od 11.00 hod
FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava

Tipsport Malta Cup - 2. zápas semifinále:
sobota 25. januára 2020 od 13.30 hod
FK Mladá Boleslav - DAC 1904 Dunajská Streda

Tipsport Malta Cup - zápas o 3. miesto:
pondelok 27. januára 2020 od 11.00 hod

Tipsport Malta Cup - finále:
pondelok 27. januára 2020 od 13.30 hod

Súvisiace správy

Aktuality