Reportáž: DAC 1904 - Ružomberok 0:1 (0:0)

|
| st 28.2.2024, Milan Vrábeľ

Obrovské gólové príležitosti a snaha niekedy nestačia. Smola na päty sa nám lepila od začiatku stretnutia až po koniec. Naopak, Ružomberok vyťažil z minima maximum, z ojedinelej šance strelil gól a naň sme nevedeli zareagovať. Pohárová púť sa preto pre nás končí už v štvrťfinále.

Oproti ligovému stretnutiu spravil náš tréner Muñoz tri zmeny v základnej zostave. Na lavičke začal Koné a Dolček so zraneným Brunettim sa ocitli mimo súpisku. Namiesto nich dnes dôveru dostali Kaša, Yapi a Trusa. Začiatok sme mali o niečo lepší ako súper. Yapi sa v dvanástej minúte predral do šestnástky cez dvoch brániacich hráčov, ale po dotyku a páde zostala píšťalka Dohála nemá. O dve minúty po centri Ružomberka Kačarabovi pri odkope nesadla lopta, a tak si takmer strelil vlastný gól. Po rohu sa zase k strele dostal Chrien, ale priestor troch žrdí minul. Jürgens pohrozil v 21. minúte, kedy po fintičke takmer mohol zakončiť z bezprostrednej blízkosti, ale pri lopte bol skôr Frühwald. Obrovskú šancu na úvodný gól sme mali v 32. minúte, kedy Vitális zahral roh na vzdialenejšiu žrď. Pri nej hostia zabudli na Kačarabu, ktorý ale z gólovej pozície trestuhodne minul. O tri minúty dostal prihrávku do dobrej streleckej pozície v šestnástke Ramadan, no v rozhodujúcej chvíli zaluftoval. V 40. minúte zahral Vitális štandardku priamo na Kašovu hlavu a ten loptu nedokázal dostatočne skrotiť. Aj v závere sme dominovali, ale gól do šatne, ktorý by sme si zaslúžili, neprišiel. Do kabín sme sa tak pobrali za bezgólovej remízy.

Do druhého polčasu sme sa na rozdiel od súpera pustili bez striedania a už v 47. minúte prišla ďalšia šanca na gól. Vitális si šikovne nabehol na pravé krídlo, ešte lepšie nacentroval na voľného Andzouanu, ktorý ale z prvej nebol presný. Smola sa nám doslova lepila na päty. V 56. minúte Andzouana našiel Dimuna, ten z prvej vypálil a gólu nešťastne zabránil Kaša, ktorý sa nestihol uhnúť. Stále sme verili, že šťastie praje pripraveným, a tak sme sa ďalej drali za víťazstvom. V šesťdesiatej minúte Ramadan famóznou kolmicou vysunul do samostatného nájazdu Jürgensa, ktorý ale tesne minul. Doslova sme boli v MOL Aréne svedkami infarktových stavov. Ďalšiu tutovku sme premárnili v 67. minúte, kedy Gruszkowski excelentne naservíroval loptu na Jürgensovu hlavu, no náš útočník asi z piatich metrov prehlavičkoval súperovu svätyňu. Potom sa už naplnil najhorší scenár. Súper sa v druhom polčase raz dostal do šance a hneď otvoril skóre. Hladík poslal loptu na vzdialenejšiu žrď, Boďa ju hneď vrátil lepšie postavenému Chrienovi, ktorý bez prípravy úspešne zakončil do stredu bránky – 0:1. Ani po góle sme sa nevzdali, ale všetko šlo zrazu ťažšie. V 85. minúte Gruszkowski vypálil spoza pokutového územia, ale nebol presný. O tri minúty zakončil Ramadan a aj keď bol jeho pokus zablokovaný, tak narobil problémy Frühwaldovi. V závere sme už boli príliš nervózni. Vytúžený gól neprišiel, a nám tak zostali len oči pre plač.

Pohárový sen sa nenaplní ani v sezóne 2023/24. Prehra proti Ružomberku pre nás znamená stopku v Slovnaft Cupe. Opäť však ďakujeme skvelým fanúšikom, že ste pri nás stáli aj po tomto negatívnom výsledku! Pohár strieda liga, ale miesto duelu sa nemení. Najbližšie už v sobotu 2. marca o 17:00 privítame Žilinu.

Xisco Muñoz, DAC: „Najprv sa chcem ospravedlniť fanúšikom. Každý vedel, aká veľká príležitosť je pred nami. S hrou mužstva som spokojný, hráči podali dobrý výkon, mali sme 26 striel, ale futbal je občas krutý. Viem sa vžiť do pocitov fanúšikov. Aj my sme frustrovaní. Skúšali sme to z jednej strany, z druhej strany, strieľali sme, mali sme štandardky, no Ružomberok dal gól z jednej šance v druhom polčase. Občas je futbal taký. Teraz je dôležité, aby sme zdvihli hlavy a išli ďalej. Keď sa hrá štvrťfinále na jeden zápas, tak sa tomu treba prispôsobiť.“
Ondřej Smetana, Ružomberok: „Myslím si, že sme si dnes tento postup až moc vydreli. DAC mal veľmi dobré pasáže a dlho nás nenechal hrať. Očakávali sme, že budú vychádzať zo stredného bloku. DAC nás v defenzívne naháňal a zatváral. Moc sme strácali loptu a dostávali sme sa pod tlak. Súper mal šance, ktoré sme ustáli a vedeli sme, že prídu aj naše. Prišla jedna a tú sme využili. Tieto pohárové zápasy sa hrajú takticky a musím pochváliť, že to moji hráči takto zvládli.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Ružomberok kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK RUŽOMBEROK 0:1 (0:0)