Reportáž: DAC - Trenčín 2:0 (2:0)

|
Zápas
| so 17.4.2021, Milan Vrábeľ

Vďaka vysokej efektivite sme zápas skúpy na nebezpečné príležitosti vyhrali o dva góly. Súper nás počas celého stretnutia nedokázal zatlačiť, kdežto my sme svoje rýchle vedenie takmer celé zápolenie strážili. Miestenka do Európy sa nám tak opäť o kúsok priblížila. Veríme teraz hlavne, že ďalšie stretnutie odohráme s aspoň nejakou diváckou kulisou.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Dostali sa do nej Schäfer s Divkovičom, na lavičke sa ocitol Christie-Davies a na tribúne zase Blackman. Hráči oboch celkov dnes na trávnik nastúpili oblečení okrem vlastných dresov aj s bielym tričkom a odkazom na OZ Svetielko Nádeje, ktoré sa snaží pomáhať nevyliečiteľne chorým deťom. Dobrovoľne môžete prispieť aj vy! Hostia začali aktívne, a tak hneď dva parádne obranné zákroky Beskorovainyiho a Davisa zabránili Trenčanom ujať sa rýchleho vedenia. V ôsmej minúte sme sa však ukázali my a konkrétne Ramirez pätnástym ligovým gólom. Na „spojnici“ pokutového územia si pripravil streleckú príležitosť, no dôležité je, že sa priam famózne trafil do ľavej žrde, odkiaľ sa lopta odrazila správnym smerom a teda do bránky, Kukučka nemal žiadny nárok zakročiť proti prekrásnemu zásahu - 1:0. Pokračovali sme v brutálnej efektivite, keď hneď ďalšiu gólovú šancu sme zúročili na druhý gól. Balić zahral štandardku z ostrého uhla, loptu poslal smerom na bránku a zároveň na nabiehajúceho Divkoviča, ten ju mierne tečoval hlavou, čím súperovmu brankárovi opäť znemožnil šancu na zákrok - 2:0. Ani po druhom góle sa hra nerozbehla, čo sa týka nebezpečných príležitostí. Skôr by sa dalo povedať, že sme kontrolovali priebeh zápasu. Rozruch priniesol až Schäferov nájazd v 39. minúte od polky ihriska až do šestnástky bez streleckého zakončenia, či Čatakovičove zakončenie z ostrého uhla do bočnej siete. V 43. minúte sme sa mohli postarať aj o tretí gól. Po chybe El Mahdiouiho sa Divkovič vyrútil k bránke po pravej strane ihriska, na hranici šestnástky našiel Andzouanu, ktorý však v nebezpečnej pozícii nebol presný. To bolo pre prvú polovicu stretnutia všetko. Vyhrali sme ju až o dva góly. Do kabín sme tak schádzali rozradostení.

Druhý polčas začal náš súper so striedaním. Niet sa čomu diviť, keďže prehrával o dva góly. Aj v druhom polčase sa hral skôr medzišestnástkový futbal. V 53. minúte dostal Beskorovainyi center do pokutového územia, jeho nebezpečne letiaca hlavička skončila len tesne vedľa. O štyri minúty bolo horúco aj na druhej strane, lopta sa po rohovom kope prepadla až na Da Silvu, ktorému však z dobrej pozície nesadla dobre na kopačky. V 68. minúte nás jemne vystrašil Beskorovainyi, ktorý si pri snahe poslať loptu do bezpečia po centri Corryna, takmer strelil vlastný gól. O päť minút sme už hrozili na súperovu bránku, Divkovič sa s loptou dostal do šestnástky, no v nádejne vyzerajúcej akcii Taiwa nenašiel. V osemdesiatej minúte sme boli svedkami najnebezpečnejšej trenčianskej šance, Tučný takmer z rohovej zastávky našiel v pokutovom území Corryna, ktorý však bol v gólovej pozícii vychytaný Jedličkom. V 87. minúte bol Taiwo kolmicou vysunutý do samostatného nájazdu, zoči-voči brankárovi mieril k pravej žrdi, kde Kukučka stihol zakročiť. Taiwo mal gól na kopačke aj o tri minúty, no tentokrát tesne minul. Polčasový stav 2:0 sa teda nezmenil, a tak sme po zápase slávili absolútne zaslúžené víťazstvo.

Náš pätnásty ligový triumf znamená, že sa nám po tomto kole nepriblíži ani jeden z prenasledovateľov. Po vypadnutí z pohára sme si chuť aspoň čiastočne napravili zdolaním Trenčína. Na víťazstvo budeme chcieť najbližšie nadviazať aj o týždeň v sobotu 24. apríla o 14:30, kedy vycestujeme do Zlatých Moraviec na zápas proti domácemu ViOnu.

Hodnotenie trénerov
Bernd Storck, DAC: „Pred zápasom sme si povedali, čo bude dnes najdôležitejšie. Dnes má náš majiteľ narodeniny a my sme mu chceli darovať tri body a dobrý zápas. Myslím si, že sa nám to podarilo proti takticky silnému súperovi. Rozdiel oproti prvému stretnutiu s Trenčínom bol, že sme začali lepšie, strelili sme dva góly. Po zásahoch sme dobre reagovali. V druhom polčase sme tiež mali náročnú situáciu. Museli sme vyhrávať osobné súboje, aby sme sa dostávali do šancí. Potrebovali sme ukázať kreativitu. Mali sme príležitosti aj na 3:0 a viac. Po stredajšom vypadnutí z pohára sme mali veľmi ťažký týždeň, boli sme v náročnej situácii. Dôležité bolo zvládnuť zápas, vrátiť sa na víťaznú vlnu. Trnava prekvapila Slovan a Žilina hrá v Zlatých Moravciach. Našim hlavným cieľom je, aby sme skončili na druhom mieste. Pred sebou ešte máme päť zápasov, a tak musíme udržať aspoň takú koncentráciu ako dnes.“
Stijn Vreven, Trenčín: „Kolegovi gratulujem ku víťazstvu. Je to zaslúžený triumf. Po prvom polčase som bol sklamaný. Nevedel som si vysvetliť, že ako môžeme prehrávať 0:2 po takom priebehu. Začali sme dobre, pred zápasom som s hráčmi hovoril, v čom sú najnebezpečnejší, na koho si máme dávať pozor, z akej pozície hrozia. Pri prvej príležitosti sme nechali Ramireza kopať silnejšou nohou, pri druhom góle sme zle riešili štandardku. Musíme ich zvládať oveľa lepšie. V druhom polčase to bolo z našej strany lepšie. Nie sme v ľahkej pozícii. Tento tím rastie. Urobili sme krok dopredu, keď sme sa v našej situácii dostali do najlepšej šestky. Tento tím má ďalšie kroky pred sebou.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trenčín kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - AS TRENČÍN 2:0 (2:0)