Reportáž: DAC - Trnava 1:1 (1:0)

|
| ne 13.3.2022, Milan Vrábeľ

Smutný koniec krajského derby. Proti Trnave sme viedli od 37. do 93. minúty, v druhom polčase sme jej prakticky nič nedovolili, no z poslednej akcie v stretnutí predsa len kruto vyrovnala. Po drsnom závere nám zostali už len oči pre plač, no naši fanúšikovia hráčov aj napriek tomu ocenili potleskom za predvedený výkon.

Oproti poslednému stretnutiu nastalo v našej základnej jedenástke päť zmien. Hahn je zranený, Balić si odpykal kartový trest a na lavičke skončili Andzouana, Sharani a Ciganiks. Namiesto nich sa do úvodnej zostavy dostali Verlinden, Davis, Njie, Andrezinho a premiéru v základnej jedenástke si odkrútil Balogh. Od začiatku sa hralo v parádnej futbalovej atmosfére, ale v prvom rade s pozornými defenzívami. Prvá vážnejšia šanca prišla v sedemnástej minúte, kedy Bukata zahral roh na bližšiu žrď. Loptu však nikto nezastavil, a tak veľmi nebezpečne prešla malým vápnom. Hostia pohrozili aj v 21. minúte, Yusuf našiel pred šestnástkou nekrytého Griča, ktorého strela z prvej minula našu bránku. V prvej polovici polčasu boli aktívnejší hostia, kdežto v druhej sme hru tvorili v prevažnej miere my. Príležitosti na skórovanie však dlho neprichádzali. V 37. minúte po viacerých zblokovaných strelách z dobrej pozície vypálil Yusuf, no lopta skončila nad. Potom sme už zaúradovali my a rovno gólovo. Andrezinhov center z ľavého krídla v šestnástke posunul Krstović na úplne voľného Balogha, ktorý na hrane ofsajdu loptu už len doklepol - 1:0. Záver polčasu sme si už postrážili, a tak sme odchádzali na prestávku spokojní s jednogólovým vedením.

Na začiatku druhého polčasu sme boli svedkami pyrošou. Futbal pokračoval s optickou prevahou hostí a našou snahou využiť každú šancu na protiútok. Prvá nebezpečnejšia akcia druhého polčasu patrila nám. V 54. minúte Pinto zapol nitro, vďaka tomu mohol posunúť loptu na dobre stojaceho Krstovića, ktorý ale v gólovej pozícii nebol dostatočne razantný. O šesť minút sme sa dostali do ďalšej zaujímavej príležitosti. Dobrú prácu odviedol Krstović, ktorý do samostatného nájazdu vysunul Nebylu, jemu však nešťastne odskočila lopta. Ricardo vytiahol nesmierne dôležitý zákrok v 68. minúte, kedy sa na pravej strane šestnástky uvoľnil Ramadan, tvrdo aj vypálil, no náš gólman mu dostatočne stihol znížiť strelecký uhol. V druhom polčase sme si súpera výborne strážili, nepustili sme ho prakticky do ničoho, hrozili sme z kontier, no záver sa stal pre nás nočnou morou. Po nezvládnutej kontre sme namiesto podržania lopty o ňu prišli a súper rýchlou kontrou po pravom krídle nás okamžite potrestal. Najprv dostal loptu Bukata na vzdialenejšej žrdi, exekútor štandardiek Trnavy nahral Ristovskemu pred opustenú bránku, a ten nemohol minúť - 1:1. Po drsnom góle z poslednej akcie v stretnutí sme už nešťastní zostali ako obarení na trávniku s hlavami v rukách.

Po siedmej remíze v ročníku zostávame štvrtí. Ďakujeme našim fanúšikom, že nás prišli povzbudiť v takom hojnom počte, a že celý čas stáli pri nás. Na našom štadióne nás bolo viac ako na ďalších piatich dokopy. Po krajskom derby cestujeme najbližšie na pôdu súpera a konkrétne na sever Slovenska, kde v sobotu 19. marca o 13:00 nastúpime na umelej tráve Žiliny.

Hodnotenie trénera
Joao Janeiro, DAC: „Som veľmi smutný, a to aj za hráčov, ktorí sedia zronení v šatni. Veľmi tvrdo bojovali, no taký je futbal. Každý sa musí učiť, musí rásť. Stačilo 5 sekúnd, aby sme podržali loptu, no my sme tak nespravili a za to sme boli potrestaní. Bohužiaľ, pracujete 7 dní a potom inkasujete v závere stretnutia. Musíme sa s tým vyrovnať.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trnava kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC SPARTAK TRNAVA 1:1 (1:0)