Reportáž: Ružomberok - DAC 4:1 (1:0)

|
| pi 4.3.2022, Milan Vrábeľ

Domov odchádzame naprázdno. Na lopte sme mali jasnú prevahu, avšak domáci nebezpečnejší a oveľa efektívnejší. Miestenka do Európskej konferenčnej ligy sa nám tak po priamom súboji o ňu vzdialila. Naďalej však zostávame na 4. mieste.

Po víťazstve so Žilinou nastala v našej základnej jedenástke jedna zmena, keď v nej Ciganiks nahradil Davisa. Do zápasu sme vstúpili aktívnejšie, no napriek tomu sme sa k bránke súpera dlho nevedeli priblížiť. Prvá vážnejšia akcia prišla v dvadsiatej minúte a hneď skončila gólom. Domonkos zahral roh Ružomberka presne na Madleňákovu hlavu, ktorý presným zakončením Ricardovi nedal šancu - 1:0. O osem minút sme mohli inkasovať aj druhý gól. Po centri z pravého krídla sme nepokryli Madleňáka, ktorý v gólovej pozícii len o vlas minul ľavú žrď. V 29. minúte sme blízko ku gólu aj my, Pintov center totiž v náročnej pozícii výborne umiestnil Hahn, no Krajčírik sa kvalitným zákrokom predsa len nedal zaskočiť. O šesť minút poslal Ciganiks parádnu kolmicu medzi azda päť hráčov na Hahna, no János túto príležitosť na zakončenie nevyužil. V 40. minúte zahral Domonkos ďalšiu nebezpečnú štandardku. Výborne sa uvoľnil a nikým nekrytý na center nabiehal Regáli, na bližšej žrdi mu však asi krok chýbal k dorazeniu lopty. V úvodnom dejstve sme síce dominovali na lopte, no smerom dopredu nám viazla koncovka. Domáci boli efektívnejší, a tak polčas odohrávajúci sa prevažne medzi šestnástkami vyhrali.

Úvod druhého dejstva bol ako z hororu. Hneď v 46. minúte Muhamedbegovic po centri spracoval loptu rukou, no keďže sa odrazila k súperovi, tak Gerec ju rovno mohol doraziť - 2:0. Hneď potom sa časť reflektorov vypla, a tak sa päť minút nehralo. Druhý polčas sprevádzalo aj sneženie, no obraz hry sa nezmenil. V 65. minúte sme opäť inkasovali, Veselovský prišiel o loptu a Domonkos zavelil do rýchlej kontry. Vďaka tomu sa domáci dostali do prečíslenia traja na dvoch, náš odchovanec v správny čas nahral loptu Bobčekovi, ktorého Kružliak nestihol dostúpiť a Ricardo gólu tiež nedokázal zabrániť - 3:0. O šesť minút Bobček dostal loptu do samostatného nájazdu, v ktorom mu Ricardo vybehnutím našťastie zvládol zmenšiť strelecký uhol, a zakončil tak len tesne vedľa pravej žrde. V 72. minúte bol Krstović vysunutý do nádejnej pozície, ale, žiaľ, stál v tesnom ofsajde. O šesť minút sa nám podaril aspoň čestný zásah. Po Krstovićovom pase Baloghovi Mojžiš nechcene posunul loptu presne na Moumouho kopačky a ten s chladnou hlavou šikovne umiestnil loptu k pravej žrdi - 3:1. V 87. minúte mal Krstović šancu znížiť na gólový rozdiel po Pintovom centri, no Krajčírik tento pokus skrotil. Za nevyužitú šancu sme zároveň boli potrestaní. O dve minúty sa Boďovi v šestnástke podarila šikovná otočka, po ktorej už bez väčších problémoch zakončil ku vzdialenejšej žrdi, ku ktorej sa Ricardo nestihol premiestniť - 4:1. Množstvo minút sa v 2. polčase nehralo, a tak sa nadstavovalo až 8 minút. Nestalo sa však už nič vážne, a tak sme museli prijať drsnú prehru o tri góly.

Aj po siedmej prehre v ročníku a prvej v nadstavbovej skupine o titul zostávame na 4. mieste. Ďakujeme všetkým 25 fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť aj do mrazivého prostredia. Najbližšie sa predstavíme na domácej pôde, kde v krajskom derby privítame Spartak Trnavu v nedeľu 13. marca o 17:00.

Hodnotenie hlavného trénera
Joao Janeiro, DAC: „Po prvom polčase sme cítili, že výsledok, a teda, že sme prehrávali, nebol férový. Mali sme šance, no nedokázali sme ich využiť. Druhý polčas sme začali zle. Neboli sme koncentrovaní, a tak sme dostali gól po 30-40 sekundách. Od toho momentu to už bol iný zápas. Ak chcete vyhrať, tak musíte hrať inak. Prechodová fáza bola tá, ktorú domáci lepšie zvládli a vďaka ktorej mali šance. My sme sa tiež snažili, ale nedarilo sa nám. Nejaké šance sme mali, ale nedokázali sme ich premeniť tak ako súper.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Ružomberok - DAC kliknite SEM!!!

MFK RUŽOMBEROK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 4:1 (1:0)
Fortuna liga, 1. kolo, nadstavbová skupina o titul, 4.3.2022, 17.00 h
Góly: 20. Madleňák 1:0, 46. Gerec 2:0, 65. Bobček 3:0, 78. Moumou 3:1, 88. Boďa 4:1
Rozhodovali: Kráľovič - Pozor, Vorel, 633 divákov
ŽK: 67. Bobček - 67. Balić, 67. Muhamedbegovic
DAC: Ricardo - Pinto, Kružliak (K), Muhamedbegovic, Ciganiks - Andzouana (56. Moumou), Nebyla, Balić (77. Dimun), Sharani (56. Veselovský) - Hahn (77. Balogh), Krstović
Ružomberok: Krajčírik - Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák - Lichý (90+7 Rakyta), Domonkos (69. Luterán) - Gerec (K) (69. Rymarenko), Bobček (80. Múdry), Regáli (90+7 Matej) - Boďa

Držanie lopty: 42% - 58%
Strely: na bránu 4:3, mimo 7:1
Priame kopy: 14:18