Reportáž: Sereď - DAC 1:0 (0:0)

|
Zápas
| ne 8.8.2021, Milan Vrábeľ

Mali sme prevahu na ihrisku, boli sme nebezpečnejší v porovnaní so súperom, no v zápase plnom nepresností a pri našom zahadzovaní čistých gólových šancí to bolo málo. Hráči Serede jednu z mála akcií v druhom polčase zakončili gólom po nešťastnom teči, a keďže sme nedokázali zareagovať, tak sa musíme zmieriť s druhou ligovou prehrou v ročníku.

Pri porovnaní s víťazným stretnutím s Liptovským Mikulášom nastala v našej základnej zostave jedna zmena. Trénerovu dôveru dostal Balić, kým Rymarenko začínal na lavičke. Naša nová posila, Dimun, zase chýbala v kádri pre nedotiahnuté „papierovačky“. Na začiatku duelu sme videli len náznaky šancí. Prvá nebezpečná situácia sa dostala na rad v deviatej minúte, kedy Vera našiel Divkovića, náš útočník si kľučkou v pokutovom území našiel priestor na strelu a nádejne aj vystrelil k pravej žrdi, loptu zastavil až výborný zákrok Ilieva. V 19. minúte sa Jureškin presadil na ľavom krídle, odkiaľ nacentroval loptu na Hašovu hlavu, ten ju však v dobrej pozícii neskrotil. Aj druhá čistá gólová akcia bola z našej dielne, v 26. minúte Balić parádnym pasom našiel úplne voľného Taiwa v šestnástke, ten ale v tutovke hlavou bránku tesne minul. Po rohu zahranom na krátko v 30. minúte prekvapil strelou z ostrého uhla Morong, náš brankár Jedlička loptu aj krotil na dvakrát. O minútu sme už hrozili my, konkrétne Balićov pokus skončil asi meter vedľa. Viaceré šance mali aj hráči Serede, ktorých finálka ale bola v úvodnom dejstve nepresná. K slušnej strele sa dostal Jureškin v 41. minúte, no spoza pokutového územia pálil nad. V rýchlom slede bol ďalším zakončovateľom Gatarić, tesne pred šestnástkou mu však lopta nesadla ideálne na kopačky. Polčas prebehol najmä medzi šestnástkami s minimom gólových príležitostí. Boli sme o niečo lepším celkom, mali sme viac gólových príležitostí, ale vedeli sme, že k víťaznému zápasu ešte niečo treba.

Druhý polčas odštartoval bez zásahov do základných jedenástok. Z ničoho nič sme ho začali s tisícpercentnou príležitosťou. Schäfer našiel v šestnástke absolútne zabudnutého Veru, no náš hráč trestuhodne nezvládol spracovať gólový pas. Pokračovali sme v aktivite a dostávali sme sa do zaujímavých príležitostí, no finálka z našej strany bola naďalej jalová. V 57. minúte zahral Balić dobrý roh na Kružliaka, ten ale loptu nedokázal usmerniť na bránku. O päť minút zaútočili hráči Serede, Morong dostal pred našim pokutovým územím priveľa priestoru, ten aj využil na strelu, ktorá bola tečovaná, a Jedlička tak nedokázal zakročiť - 1:0. Po faule v 66. minúte a následnom dohraní už hustla atmosféra, takmer prišlo aj k bitke, ale nakoniec z toho boli len žlté napomenutia. Do minúty sme mohli vyrovnať, Rymarenko dostal od Taiwa parádny pas za obranu, vybiehajúceho brankára sa pokúsil prelobovať, no preloboval aj bránku. Našu akúkoľvek snahu o vyrovnanie ničili nepresnosti. Vyrovnať sme mohli v 82. minúte, po rohovom kope sme nezakončili, no loptu sme si podržali. Kružliak ju naservíroval Rymarenkovi, ktorý ale z prvej nebol presný. Po zvyšok stretnutia sme sa snažili o gól, ale smerom dopredu to už z našej strany išlo nesmierne ťažko.

Na výhru proti Liptovskému Mikulášu sme, žiaľ, nenadviazali. Prehrali sme tak druhý ligový duel z troch. Najbližšie sa predstavíme opäť vonku, tentokrát v Senici, kde na úvodný výkop nastúpime v sobotu 14. augusta o 18:00.

Hodnotenie trénerov
Antal Németh, DAC: „Sme veľmi sklamaní, prišli sme totiž s cieľom vyhrať. To sa nepodarilo. Dnes sme si však ani nezaslúžili vyhrať. Hlavnou príčinou bolo, že sme neboli dosť kreatívni a niektorí hráči nepodali výkon, aký sme očakávali. Vieme však, kde sa nachádzame, kde musíme pridať. Vieme, že do ďalších zápasov musíme ísť s tým, že chceme vyhrať, že musíme bodovať. Výhry jednoducho neprídu samé, len preto, lebo sme DAC. Musíme si ich vybojovať na ihrisku.“
Juraj Jarábek, Sereď: „Vedeli sme, že Dunajská Streda má ambície, má kvalitný tím. Ako povedal aj tréner hostí, dnes súper nebol efektívny. V druhom polčase nevystrelil ani na bránku. My sme však radi. Vedeli sme, že musíme dať dôraz na dobrú organizáciu defenzívy a počkať si na príležitosti. Áno, gól bol z kategórie šťastných po teči, no musím pochváliť chlapcov za dobrý výkon, dobre sme bránili. Verím, že nás naštartuje do ďalších bojov.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Sereď- DAC kliknite SEM!!!

ŠKF SEREĎ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:0 (0:0)