Reportáž: Sereď - DAC 1904 0:0

|
| so 30.4.2022, Milan Vrábeľ

Remíza, ktorá sa nám máli. Počas takmer celého stretnutia sme boli lepším celkom, boli sme nebezpečnejší, no zároveň nám viazla koncovka. Výsledkom je tak zákonite bezgólová remíza po dvoch víťazstvách a podstatne spokojnejší súper. Ďakujeme však našim fanúšikom, že nám opäť vytvorili domáce prostredie.

Oproti poslednému stretnutiu, v ktorom sme Slovan zdolali 2:0, nastala v našej základnej jedenástke len jedna zmena. Po odpykaní kartového trestu sa do nej vrátil Dimun a pre chorobu vypadol Nebyla. O bizarnú situáciu sa postaral Haša hneď po úvodnom hvizde. Prekvapiť nášho gólmana sa totiž snažil bez rozohrávky. Pravidlá sú ale inak písané... Hneď v druhej minúte sme my už reálne mohli otvoriť skóre, Szánthó prijal na hlavu fantastický center od Pinta, no loptu neumiestnil dostatočne presne. Blízko ku gólu sme boli aj o štyri minúty, Krstović vysunul do gólovej pozície Balogha, ktorý ale zoči-voči Chudému mieril vedľa. Vďaka nášmu vydarenému začiatku sme zakončovali aj v 7. minúte. Loptu do šestnástky dostal Verlinden, ktorý ale z dobrej pozície mieril len na brankára. V 18. minúte zaujala Šulekova strela z náročnejšej pozície, zvnútra pokutového územia však skončila asi meter nad. Hra sa postupne vyrovnala, respektíve domáci sa vymanili z nášho zovretia až do 35. minúty. V nej si Verlinden zasekávačkou našiel v šestnástke palebnú pozíciu a slušne aj umiestnil svoj pokus k ľavej žrdi do protipohybu Chudého, ten však strelu aj tak zneškodnil. O tri minúty po Szánthóovom rohu hlavičkoval Krstović, no lopta sa medzi tri žrde nezmestila. Záver polčasu priniesol rohový kop na jednej aj druhej strane, ale ani po týchto štandardkách nezapršalo. Do kabín sme tak definitívne zišli za bezgólovej remízy. Boli sme jasne nebezpečnejší, ale chýbala nám vyššia efektivita.

Druhý polčas začal s jednou zmenou na oboch stranách. U nás namiesto Szánthóa nastúpil Andzouana. Aj druhú polovicu stretnutia sme začali aktívnejšie, no v porovnaní s prvou sme mali menej čistých šancí. Až po hodine hry Pinto vysunul Balogha, ktorý pri zakončení z prvej nebol dostatočne razantný. Gólovú príležitosť sme zahodili aj v 66. minúte. Sharani pálil z bezprostrednej blízkosti bránky, no predsa len si nechal tento pokus zablokovať. O dve minúty nás na druhej strane vystrašil Fábry tvrdým pokusom, ktorý bol tečovaný Brunettim až v poslednej chvíli. V 76. minúte sme trochu zazmätkovali v obrane, čoho výsledkom bola nebezpečná strela Košťála. Na naše šťastie skončila vedľa. V 85. minúte zahral Andrezinho slušnú štandardku. Loptu sa snažili doklepnúť azda piati hráči DAC-u, no každému z nich chýbal krok. O dve minúty sme sa dokonca museli triasť o výsledok, keďže Košťál pálil z ostrého uhla, Veszelinov si však zastal svoje miesto v jeho jedinom vážnejšom zákroku v zápase. V závere sme mali viacero náznakov šancí, ale ani v jednom prípade sme si nezvolili ideálne riešenie. Bezgólová deľba bodov sa tak definitívne dostala do platnosti.

Desiata remíza v ročníku nič nezmenila na aktuálnom poradí, zostávame definitívne štvrtí. Po súboji so Sereďou nás pred play-off o Európsku konferenčnú ligu čaká predposledný zápas v nadstavbovej skupine o titul a posledný domáci. Ešte predtým je však na rade prestávka. Ružomberok tak u nás privítame v nedeľu 15. mája o 20:00.

Hodnotenie trénera
Joao Janeiro, DAC: „Pozitívum po dnešnom zápase je, že sme si definitívne zabezpečili štvrté miesto. Jeden potrebný bod sme získali, čo znamená, že v baráži budeme mať výhodu domáceho prostredia. Proti Seredi je to vždy ťažké, vedeli sme to. My sme navyše nevyužili 8-10 šancí, po čom mužstvo zostalo nervózne. Jednou z úloh trénera je, aby spomínanú nervozitu následne vytesnil z tímu.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Sereď - DAC kliknite SEM!!!

ŠKF SEREĎ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:0