Reportáž: Trenčín - DAC 0:1 (0:1)

|
| so 27.11.2021, Milan Vrábeľ

Joao Janeiro je na našej lavičke stopercentný aj po druhom zápase. Po víťazstve nad Senicou si tri body berieme aj z Trenčína. Veľkou vzpruhou pre nás bol rýchly gól Balića už zo 4. minúty. Mohli sme potom vidieť šance na jednej či druhej strane, no v prvom rade sa duel premenil na taktický boj s naším lepšie nastoleným receptom na tri body.

Po minulom víťaznom stretnutí nastali v našej základnej jedenástke tri zmeny. Na lavičku sa dostal Sharani, Schäfer si doliečuje menšie šrámy a Krstović dostal voľno pre úmrtie v rodine. Namiesto nich dostali príležitosť Andzouana, Balić a Ciganiks. Pri druhom zápase pod novým trénerom sme zaznamenali fantastický vstup. Už v štvrtej minúte prebral Veselovský loptu od Veru na pravom krídle, pustil sa do šestnástky a tam prudkým centrom našiel Balića, ktorý sa do poloodkrytej bránky pri zakončení nemýlil - 0:1. Domáci na inkasovaný gól reagovali zvýšenou snahou vyrovnať a dostali sa aj do niekoľkých príležitostí. Po Tučného strele kopali roh, ktorý Letenay hlavičkoval tesne vedľa a ten istý hráč sa ukázal aj v dvanástej minúte. Ghali sa vtedy presadil cez Veru, našiel takmer nechráneného Letenaya a po jeho hlavičke už musel Jedlička vytiahnuť skvelý zákrok. V 23. minúte sa po štandardke Tučného z ostrého uhla zapotil Jedlička, loptu však nakoniec zvládol vyboxovať na roh. Ďalšie minúty už patrili najmä priestoru medzi šestnástkami, čo nám však pri vedení vyhovovalo. V 40. minúte sa ďalšou strelou prezentoval Tučný, priestor troch žrdí však nenašiel. V závere polčasu sme mohli ísť do dvojgólového vedenia. Po neškodnej strele sa lopta odrazila presne na Ciganiksove kopačky, ktorý z prvej výborne zakončil k pravej žrdi, no ešte lepšie loptu vyrazil Kukučka. Po prvom polčase sme schádzali do kabín spokojní. Vo vyrovnanom stretnutí sme viedli najtesnejším rozdielom.

Druhú polovicu stretnutia začali Trenčania pre nepriaznivý výsledok striedaním. Azango po nástupe aj ukazoval aktivitu, zvádzal ostré súboje s Verom, ktoré však boli ukončené po nástupe Blackmana na ihrisko. V 53. minúte si domáci po centri Davisa takmer strelili vlastný gól. Lopta nakoniec skončila tesne vedľa. Obrovská šanca prišla v 69. minúte druhého polčasu. V tom čase dostal loptu na hranici pokutového územia Hollý a nikým nebránený nekompromisne vypálil k pravej žrdi. Ešte famóznejší zákrok predviedol Jedlička, a tak sme naďalej pokračovali v tesnom vedení. V 78. minúte sme mohli rozhodnúť, Andzouana vďaka svojim rýchlym nohám šikovne ušiel súperovi na ľavom krídle, no vo výbornej pozícii nezvládol finálnu prihrávku na úplne voľného Balića. Nášho protivníka sme ani v záverečnej pasáži nepustili do tlaku, a tak sme sa po zápase, v ktorom sme taktické požiadavky trénera dopodrobna splnili, radovali zo zaslúženého trojbodového zápisu.

Dosiahli sme ôsme víťazstvo v ročníku a aj keď sme aj po ňom zostali na štvrtej priečke, tak nás teší, že sme Top 3 fortunaligovým mužstvám poslali odkaz. Druhé stretnutie Joaa Janeira a druhé víťazstvo na konte DAC-u. Natešení sa tak vraciame na vlastný štadión, kde v predposlednom domácom zápase roka privítame v sobotu 4. decembra o 15:00 Pohronie.

Joao Janeiro, DAC: „Bol to náročný zápas, avšak v slovenskej lige nie je ani jeden ľahký. Hrali sme navyše proti kvalitnému súperovi. Som veľmi rád za hráčov, že sme zvíťazili a bojovali. Preto sme si zaslúžili vyhrať. Mohli sme si vypracovať aj viac šancí, no viac sme ich nakoniec nedotiahli. Teraz je najdôležitejšie, že sme získali tri body pre fanúšikov, pre klub, pre všetkých priaznivcov.“
Peter Hlinka, Trenčín: „Zápas rozhodla situácia z jeho začiatku. Mali sme loptu na vlastných kopačkách, no prišli sme o ňu, nezachytili sme ani nábeh do šestnástky a rovnako ani center, a tak už po 4. minúte bolo 0:1. V prvom polčase sme ešte mali dve vážnejšie šance, ale potom mužstvu ako keby odišla dôvera, že môže výsledok otočiť. Do druhého dejstva sme sa pokúsili niečo zmeniť, do hry sme poslali Azanga, no zápas sa nezačal vyvíjať v náš prospech. Náš štadión tak opúšťame bez bodu. Musím povedať, že body sme nezískali, aj keď sme neboli slabším mužstvom. Súperovi ale k trom bodom gratulujem.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Trenčín - DAC kliknite SEM!!!

AS TRENČÍN - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:1)