|
Zápas
| so 21.5.2022, Milan Vrábeľ

Spartak Trnava sa dnes lúčil so slovenskou legendou Martinom Škrtelom, ktorý ukončil kariéru, bola aktívnejšia, nebezpečnejšia, a preto si v krajskom derby zaslúžene pripísala všetky tri body. Ďakujeme našim fanúšikom, že aj dnes nás prišli podporiť pred blížiacim sa semifinále o Konferenčnú ligu.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu sme nastúpili so štyrmi zmenami v základnej jedenástke. Mimo nej sa ocitli Kružliak, Andzouana, Moumou a Sharani. Namiesto nich dostali príležitosť Malý, Muhamedbegovic, Andrezinho a Balogh. Podľa očakávaní boli od úvodu stretnutia aktívnejší domáci, hlavne, keď sme nastúpili s 5-člennou obranou. K ničomu vážnejšiemu sme však Trnavu dlho nepustili. Horúco začalo byť až v 26. minúte, Azevedo dostal dobrý center, ktorú Veszelinov len tak-tak pokryl. Domáci pokračovali v tlaku a výsledkom bola Olejníková nebezpečná hlavička, tú vytlačil Veszelinov ďalším parádnym zákrokom. Horúco bolo aj pri následnom rohu, Mikovičova strela z väčšej diaľky minula našu bránku. Spartak nás nechcel pustiť zo zovretia, dlho tlačil, zahral viacero štandardiek, no skóre neotvoril. V 36. minúte sme mali naopak my najvážnejšiu gólovú príležitosť prvého polčasu. Balogh si kľučkami našiel palebnú pozíciu, výborne aj vypálil, no lopta tesne minula ľavý dolný roh. Svedkami zaujímavých momentov sme boli o minútu neskôr, kedy najskôr Škrtel neumiestnil center z rohu, no následne bol symbolicky v 37. minúte vystriedaný za obrovského aplauzu. Dnešným zápasom totiž ukončil svoju hráčsku kariéru. Aktívnejšie pokračovali domáci aj v záverečným minútach polčasu, ale zakaždým sme si s ich šancami poradili. Úvodná polovica stretnutia sa tak skončila bez gólu.

Do druhého dejstva sme sa pustili s tromi zmenami. Darmo, sily sme si potrebovali pošetriť na play-off. Hneď po striedaniach sme mali šancu na skórovanie, no Njie bol v poslednej chvíli zablokovaný. Pred našou bránkou to začalo horieť v 66. minúte, Iván po nástupe povyzvŕtal našu obranu a vďaka tomu sa dostal hneď k dvom strelám, po druhej Veszelinov loptu vyrazil presne na Bukatove nohy. Trnavský hráč mal možnosť doraziť loptu do prázdnej bránky, no tá sa mu na naše šťastie zamotala pomedzi nohy. V 77. minúte si Bamidele po narážačke našiel palebnú pozíciu z ostrého uhla a po dobre umiestnenej strele k pravej žrdi musel zasahovať Veszelinov. Z následného rohu sme ohrození ešte neboli, no odrazená lopta sa dostala k Bukatovi, ktorý ju v nebezpečnej pozícii napálil len do nášho gólmana. V 82. minúte si už Andzouana nepostrážil útočiaceho Bamideleho a výsledkom bol jeho víťazný gól pri už bezmocnom Veszelinovi - 1:0. Autor gólu bol aj naďalej pri chuti, v 84. minúte si dovolil strelu po otočke v šestnástke, tá doletela len tesne vedľa bránky. V nadstavenom čase sa náš gólman dostal do náročnej situácie, keď jeho spoluhráči nevystúpili voči útočiacemu hráčovi, všetko zobral do vlastných rúk Veszelinov a nebezpečnú akciu zažehnal. To bolo pre krajské derby všetko. Víťazstvo po ňom oslavovali hráči Spartaka Trnava.

Aj po desiatej prehre v ročníku zostávame na 4. mieste. Nadstavbová skupina o titul napísala svoju definitívnu bodku, no sezóna pre nás stále nekončí. Na programe totiž máme play-off o Konferenčnú ligu a konkrétne semifinále. V rámci neho k nám v utorok 24. mája o 19:30 zavíta Liptovský Mikuláš.

Hodnotenie trénera
Martin Raška, DAC: „Dnešný zápas nebol až tak o výsledku, aj keď sme chceli odohrať dobré stretnutie. Dnes sa však Martin Škrtel lúčil s bohatou kariérou, a to bol hlavný bod duelu. Na to sa sem prišli pozrieť diváci. Pre nás by bolo dobré, aby sme odohrali kvalitný zápas pred dôležitým play-off, ale to sa nepodarilo. Hlavné však je, že sme pošetrili niektorých hráčov a nezranili sa. Teraz sa už ideme pripravovať na ďalší zápas, ktorý máme o tri dni, a v ňom musíme byť nebezpečnejší.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Trnava - DAC kliknite SEM!!!

FC SPARTAK TRNAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:0 (0:0)