Reportáž: Trnava - DAC 1904 3:0 (1:0)

|
| ne 10.3.2024, Milan Vrábeľ

Nešťastný večer v Trnave. Sľubný prvý polčas s viacerými gólovými šancami sme premárnili a naopak, náš súper udrel v závere úvodného dejstva. Z vlastného gólu do šatne sme sa nezvládli otriasť, a preto sme inkasovali ďalšie dva kúsky. Zvíťazila efektivita, ktorá bola jasne na strane domáceho celku.

Oproti poslednému stretnutiu, v ktorom sme získali bod proti Žiline, spravil náš tréner tri zmeny v základnej zostave. Pre zranenie z nej vypadol Dimun a na lavičke začali zápas Yapi aj Gavrić. Namiesto nich dostali dôveru Jürgens, Herc a Vitális. Duel mal podľa očakávaní opatrnejší úvod. Pozitívne však bolo, že sme boli futbalovejší. Prvú vážnejšiu šancu na gól však mali v sedemnástej minúte Trnavčania. Mikovič zahral roh po zemi na Azanga, ktorý si našiel streleckú pozíciu a z nej len tesne minul našu bránku. O štyri minúty sme pohrozili aj my. Nádejnú akciu začal parádnou kolmicou Jürgens, následne Herc loptu v šestnástke vrátil lepšie postavenému Trusovi, ktorý však v gólovej pozícii nastrelil len protihráča. Blízko ku gólu sme boli aj v 25. minúte. V nej bol dlhým nákopom do útoku vysunutý Trusa, ktorý sa v šestnástke zbavil brániaceho Kóšu, no zoči-voči Takáčovi tesne prestrelil. V 34. minúte sme sa dostali do prečíslenia a na jeho konci zakončil Kharatin, ktorý ale nebol dostatočne razantný. Trnava mala celý prvý polčas ťažkosti s našou výstavbou útoku. Aj v 42. minúte sme preto hrozili my. Andzouana poriadne napriahol tesne pred šestnástkou, no so štipľavým a dobre umiestneným pokusom si Takáč poradil. My sme svoje šance nevyužili a, naopak, v nadstavenom čase sme mali aj obrovskú smolu. Azangov center si totiž náš kapitán Andzouana, pri snahe poslať loptu do bezpečia, nešťastne vrazil za Popovićov chrbát – 1:0. Polčas, v ktorom sme boli lepší a nebezpečnejší, sme nakoniec prehrali, hoci domáci ani raz netrafili priestor našej bránky.

Do druhého dejstva sme sa pri nepriaznivom vývoji pustili s aktívnejším štýlom hry. Už v 49. minúte sa vďaka tomu ocitol Herc v streleckej pozícii, jeho pokus však skončil tesne vedľa pravej žrde. Domáci nám ale iniciatívu dlho neprenechali, v ďalších minútach sa hra presunula medzi šestnástky. Navyše, hneď prvá väčšia šanca Trnavy v druhom polčase sa skončila gólom. V 65. minúte Mikovič zahral roh do pokutového územia, v ňom sa lopta niekoľkokrát nebezpečne poodrážala až sa najlepšie zorientoval Zeljković – 2:0. V 73. minúte Durić prekonal nášho gólmana, ale na bránkovej čiare ho úspešne zastúpil Yapi. O dve minúty mal Barišić hneď dve možnosti na kontaktný gól, ale najprv hlavou a následne nohou nedokázal dostatočne umiestniť loptu. Zápas ako zo zlého sna nemal konca. V 78. minúte bol Popović po rohu prikrátky na center a vďaka tomu Ďuriš len umiestnil loptu hlavou do prázdnej bránky – 3:0. Popović inkasoval tri góly, ale nevzdal to. V deväťdesiatej minúte bola po faule Yapiho nariadená penalta. Náš brankár skvele odhadol smer strely Poznara a rovnako úspešne sa činil aj pri dorážkach. V nadstavenom čase ešte Ofori pred šestnástkou nabil Zeljkovićovi, ktorý z prvej pálil nad.

Aj po šiestej prehre v ročníku zostávame na 4. mieste, keďže zaváhali aj tímy, ktoré sa nachádzajú v tabuľke pod nami. Skupina o titul sa po Trnave presunie na náš štadión, kde budúcu sobotu 16. marca o 17:30 privítame Žilinu.

Xisco Muñoz, DAC: „Prvý polčas sme mali pod kontrolou. Loptu sme viac držali na kopačkách, mali sme šance na vedenie, no všetko zmenil smolný inkasovaný gól v závere polčasu. Druhý polčas sme tiež začali s prevahou, potom sme si však dali v podstate druhý vlastný gól, čo zase zmenilo priebeh zápasu. Treba uznať, že v rozhodujúcich momentoch dominovala Trnava. Jej hráči vyhrávali súboje, lepšie pracovali s loptou a boli rýchlejší. Toto musíme zlepšiť. Chcem sa zároveň ospravedlniť fanúšikom, pretože viem, aký dôležitý zápas sa hral. Mali sme svoje šance, v druhom polčase sme dvakrát šli na brankára, ale neskórovali sme. Veľa toho musíme vylepšiť, ale ideme krok za krokom a od zajtra pokračujeme s tvrdou prácou.“
Michal Gašparík, Trnava: „Toto bol náš najlepší výkon v jarnej časti. Od začiatku som videl sebavedomé mužstvo, ktoré hralo rýchlo s loptou. Keď sa Dunajská Streda snažila rozohrávať od brankára, tak sme sa púšťali do vysokého pressingu, rizika, čím sa nám ju darilo eliminovať. Keď sa stretnú dva vyrovnané tímy, často rozhoduje jeden moment, čo sa stalo aj teraz. V druhom polčase sme upravili aj stredný blok a bolo to z našej strany lepšie. Boli sme agresívni v súbojoch, no dnes vyhrala futbalovosť. Toto víťazstvo nám pomôže aj psychicky a rovnako nášmu postaveniu v tabuľke.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Trnava - DAC kliknite SEM!!!

FC SPARTAK TRNAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:0 (1:0)