Reportáž: Žilina - DAC 0:2 (0:1)

|
| so 16.10.2021, Milan Vrábeľ

Krásny trojbodový zápis pod Dubňom! Zápas so Žilinou sme začali expresným gólom, ktorý po 14 sekundách vsietil Lamkel Ze. Na gól sme nadviazali, boli sme nebezpečnejší a podali sme takticky vyzretý výkon, ktorý bol odmenený zaslúženým víťazstvom. Ďakujeme našim fanúšikom, že nám aj na severe Slovenska vytvorili domácu atmosféru.

Po reprezentačnej prestávke nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Vrátil sa do nej Ciganiks a rovnako aj uzdravený Kružliak. Davis po zápasoch za Panamu začal na lavičke a rovnako na ňu tréner Németh posadil Malého. Za povzbudzovania našich skvelých 88 fanúšikov, ktorí si našli cestu do Žiliny, sme odštartovali stretnutie ako z ríše snov. Lamkel Ze v 14. sekunde nečakane vypálil z vyše dvadsiatich metrov, strele dokonca chýbala aj potrebná razancia, no aj napriek tomu sa dostala za chrbát prekvapeného a nesústredeného Petráša - 0:1. V siedmej minúte sme mohli pridať aj druhý gól. Krstović si v šestnástke potiahol loptu popri bránkovej čiare, z ostrého uhla aj vystrelil, ale tesne minul. O štyri minúty zakončovali aj hostia, konkrétne Bičachčjan spoza pokutového územia. Jedličku pokus letiaci k pravej žrdi neprekvapil. V šestnástej minúte pridal Lamkel Ze hlavou druhý gól, ktorý však hlavný rozhodca neuznal pre ruku. Domáci nás vážnejšie postrašili až po dvadsiatej minúte. Najprv Rusnákovi chýbal krok k hlavičke a následne si Jedlička poradil s Anangovou štipľavou strelou. Počas celého polčasu bolo badať, že sme viedli od prvej minúty. Vďaka tomu sme kombinovali s patričnou ľahkosťou a hlavne sme kontrolovali priebeh stretnutia. V závere úvodnej polovice sme sa po žilinskom rohu dostali do prečíslenia štyria na jedného, no ponúknutú gólovú príležitosť sme premrhali. Prvý polčas, v ktorom sme hrali rozumne, sme doviedli do zaslúženého víťazného konca.

Druhé dejstvo začalo bez zmien v jednotlivých zostavách. Aj druhú polovicu stretnutia sme mohli začať s gólom. Andzouana dostal v 47. minúte parádny pas za obranu, pri strele už bol tiesnený, no aj tak sa jednalo o nebezpečnú pozíciu, z ktorej nemieril presne. V druhom polčase prebrali Žilinčania opraty zápasu . My sme tak pri snahe domácich vyrovnať museli byť nesmierne obozretní. Viacero pokusov sme odvrátili a zablokovali. V 58. minúte sme dokonca aj pohrozili, keď sa k streleckej pozícii z ideálnej vzdialenosti dostal Schäfer, jeho pokus sa však medzi tri žrde nezmestil. Hráči na oboch stranách sa naďalej snažili tvoriť, no dlhšiu dobu bola úspešnejšia obrana. Prišla tak až hlavička Kružliaka, ktorá bola gólová. Schäfer zahral v 73. minúte roh na bližšiu žrď, na ktorej sa presadil kapitán Kružliak. Po zranení sa tak umiestnenou loptou za Petrášov chrbát vrátil vo veľkom - 0:2. Zaujímavým momentom druhého polčasu bola „poľovačka“ na Lamkela, za ktorú po niekoľkých tvrdších fauloch videli až traja Žilinčania žlté napomenutie. Ďalšiu gólovú šancu sme mali v 85. minúte, kedy sme sa snažili využiť rýchleho Sharaniho. Dostal dlhú prihrávku, ktorá sa pôvodne zdala, že prepadne brankárovi, no nakoniec mal Petráš čo robiť, aby zastavil náš „rýchlik“. V ďalšej minúte Kružliak až s dávkou šťastia poslal loptu do bezpečia. Z následnej kontry sme slušne zakombinovali, no chýbala nám presnejšia finálna prihrávka. V závere stretnutia sa ešte Schäfer pokúsil prelobovať domáceho gólmana, no lopta skončila tesne nad brvnom. To bolo pre dnešné stretnutie všetko. Mohla sa tak začať krásna spoločná oslava našich fantastických fanúšikov s hráčmi.

Piate víťazstvo v ročníku nás v neukončenom 11. kole posunulo na predbežnú 3. priečku. Ešte raz ďakujeme našim fanúšikom, že nám aj vonku vytvorili parádne domáce prostredie. Po zápase na severe Slovenska sa presúvame do našej krásnej MOL Arény, kde v nedeľu 24. októbra o 17:00 privítame Michalovce.

Antal Németh, DAC: „Sme veľmi šťastní, že sme vyhrali v Žiline, no nebola to ľahká úloha. Dobre sme vstúpili do zápasu. Prvý gól sme totiž strelili hneď v prvej minúte. Na výborný vstup sme potom nadviazali. Dali sme aj druhý gól, ale ten rozhodca neuznal. Myslím si, že Žilina nás trochu držala pod tlakom, ale boli sme dobrí v obrane, boli sme kompaktní. Mali sme pár šancí na druhý a tretí gól z protiútoku. Myslím si, že dnes sme vyhrali zaslúžene a sme z toho veľmi šťastní.“
Peter Černák, Žilina: „Do zápasu sme vstúpili hororovo. Hneď po prvom nákope súpera sme totiž inkasovali. S chalanmi rýchly gól aj zamával. V nasledujúcich minútach sme na našej strane badali nervozitu, ale nakoniec sme mali príležitosti na skórovanie. Vždy nám však chýbal kumšt, či kúsok šťastia. Cez polčas sme chlapcov upokojili a druhá polovica stretnutia už aj bola dobrá z našej strany. Mali sme veľkú územnú prevahu proti tímu ako je DAC, no opäť sa potýkame s tým, že nám ušla koncova. Musíme popracovať na tom, aby sme boli gólovejší. Na našej strane aj po druhom góle zo štandardky bolo vidieť chcenie niečo spraviť s výsledkom, ale nestretlo sa s úspechom.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Žilina - DAC kliknite SEM!!!

MŠK ŽILINA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:2 (0:1)