Reprezentanti v akcii: štyria zo štyroch!

|
Aktuality
| št 19.11.2020, fotbal.cz (foto), Krisztián Nagy (text)

V novembrovom asociačnom termíne odcestovalo do svojich národných výberov šesť hráčov DAC-u, z nich štyria s cieľom pomôcť k účasti na budúcoročných majstrovstvách Európy. A všetci oslavovali postup!

Tretia reprezentačná prestávka sezóny 2020/21 sa zlatými písmenami zapíše do osobnej štatistiky viacerých hráčov DAC-u.

Boj o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy zvládlo tak áčko Maďarska so Zsoltom Kalmárom a Andrásom Schäferom, ako aj výbery do 21 rokov Čiech a Chorvátska. Oslavy si teda užili aj Martin Jedlička a Marko Divković.

Maďarsko vyhralo všetky tri svoje novembrové zápasy, vďaka čomu k postupu na ME pridalo aj nečakaný bonus vo forme prvenstva v skupine Ligy národov a postupu do A-divízie. Zsolt Kalmár strelil proti Srbsku svoj druhý gól v najcennejšom drese, včerajší súboj proti Turecku bol už jeho 23. súťažný v tejto sezóne.

Martin Jedlička odchytal osem z desiatich duelov českej dvadsaťjednotky v rámci úspešnej kvalifikácie, chýbal len proti San Marínu. Bol teda oporou výberu, ktorý sa na šampionát prebojoval ako víťaz skupiny, do ktorej bol vyžrebovaný z tretieho koša. Za sebou nechali aj mladých Chorvátov, v drese ktorých si debut odkrútil Marko Divković. Ten nastúpil v záverečnom dueli celej kvalifikácie a k demolácii Litvy prispel tromi (!) asistenciami.

Aj Sainey Njie zažil premiéru, v súboji kvalifikácie o postup na Africký pohár národov 2021 proti Gabonu totiž prvýkrát figuroval v základnej zostave Gambie. Pre devätnásťročného hráča to bol len druhý reprezentačný štart, pri tom prvom išiel na ihrisko v pozícii striedajúceho hráča. Viac medzinárodných skúseností má Ion Nicolaescu, ktorý si v zápasoch proti Rusku a Kosovu pripísal 11. a 12. zápas v drese Moldavska, proti Grékom chýbal pre trest za žlté karty.

Ako je známe, koronavírus znemožnil účasť na reprezentačnom zraze dvojici Eric Davis a Cesar Blackman. Panamčania bez nich absolvovali dve prípravné stretnutia v Rakúsku, Japonsku podľahli 0:1 a s USA prehrali 2:6.

Prehľad reprezentačných stretnutí hráčov A tímu DAC v novembrovom asociačnom termíne:

Zsolt Kalmár, András Schäfer (Maďarsko) - finále baráže o postup na ME 2020 a Liga národov
štvrtok 12.11.2020, 20.45 h, Budapešť: Maďarsko-Island 2:1 (0:1) Kalmár 60 minút, Schäfer lavička
nedeľa 15.11.2020, 20.45 h, Budapešť: Maďarsko-Srbsko 1:1 (1:1) Kalmár 90 minút a gól, Schäfer 13 minút
streda 18.11.2020, 20.45 h, Budapešť: Maďarsko-Turecko 2:0 (0:0) Kalmár 45 minút, Schäfer lavička

Ion Nicolaescu (Moldavsko) - príprava a Liga národov
štvrtok 12.11.2020, 18.00 h, Kišiňov: Moldavsko-Rusko 0:0, Nicolaescu 63 minút
nedeľa 15.11.2020, 20.45 h, Kišiňov: Moldavsko-Grécko 0:2 (0:2) Nicolaescu trest za ŽK
streda 18.11.2020, 20.45 h, Priština: Kosovo-Moldavsko 1:0 (1:0) Nicolaescu 90 minút

Sainey Njie (Gambia) - kvalifikácia o postup na Africký pohár národov
štvrtok 12.11.2020, 20.00 h, Franceville: Gabon-Gambia 2:1 (1:0) Njie 45 minút
pondelok 16.11.2020, 17.00 h, Bakau: Gambia-Gabon 2:1 (0:0) Njie lavička

Martin Jedlička (Česko U21) - kvalifikácia ME 2021
piatok 13.11.2020, 18.00 h, Heraklion: Grécko-Česko 0:2 (0:0) Jedlička 90 minút

Marko Divković (Chorvátsko U21) - kvalifikácia ME 2021
štvrtok 12.11.2020, 16.00 h, Edinburgh: Škótsko-Chorvátsko 2:2 (0:2) Divković mimo kádra
utorok 17.11.2020, 17.00 h, Pula: Chorvátsko-Litva 7:0 (3:0) Divković 76 minút