Reprezentanti v akcii: súhrn marcových vystúpení našich futbalistov

|
| st 27.3.2024, mlsz.hu, sfa.sy (foto), Krisztián Nagy (text)

Zhrnuli sme všetky zápasy, do ktorých zasiahli naši hráči počas marcového asociačného termínu.

Marcová reprezentačná prestávka je minulosťou a podobne ako v októbri a novembri, aj tentoraz dostalo pozvánku do svojich výberov sedem hráčov z kádra nášho A-mužstva.

Estónsko sa neprebojovalo na záverečný turnaj tohtoročného európskeho šampionátu. V semifinále baráže podľahlo v Poľsku 1:5, Oliver Jürgens hral do 67. minúty. Následne náš futbalista dostal od trénera Haberliho voľno a od začiatku tohto týždňa sa pripravuje v klube na piatkové ligové stretnutie v Ružomberku.

Ammar Ramadan a sýrska reprezentácia majú za sebou tretie a štvrté vystúpenie v druhej fáze kvalifikácie o postup na MS 2026. V Mjanmarsku stratili dva body po remíze 1:1, následne si vo svojom prechodnom domove v Saudskej Arábii poradili s tým istým súperom hladko 7:0. Ramadan odohral v prvom prípade celý duel, v druhom sa dostal na trávnik v 64. minúte.

Yhoan Andzouana odohral celý prípravný zápas na neutrálnej pôde vo Francúzsku proti Gabonu, pred vyrovnávajúcim gólom na konečných 1:1 posielal center do šestnástky súpera a v závere tejto akcie Konžania skórovali.

V Európe bežia boje o postup na ME 2025 U21 na Slovensku. Maďarský výber sa na utorňajší kvalifikačný súboj v Kazachstane naladil víťazstvom 2:0 v príprave proti Moldavsku. Následne potvrdil rolu favorita aj proti Kazachom a vyhral 3:0. Márk Csinger odohral druhý zápas, Milán Vitális v oboch prípadoch strávil na ihrisku o čosi viac ako hodinu.

Slovensko U19 má za sebou dve prípravné stretnutia proti rovesníkom z Írska, obidva sa hrali v našej akadémii. V tom druhom si zahrala aj dvojica zo širšieho kádra nášho áčka Botond Angyal a Matúš Kucman, rovnako aj Jakub Zemko z DAC U19, pričom náš kmeňový hráč Zoran Záhradník nastúpil s kapitánskou páskou.

Výsledky reprezentačných stretnutí hráčov A tímu DAC v marci 2024:

Oliver Jürgens (Estónsko) - kvalifikácia ME 2024, baráž o postup a príprava
štvrtok 21.3.2024, 20.45 h, Varšava: Poľsko-Estónsko 5:1 (1:0) Jürgens 66 minút
utorok 26.3.2024, 18.00 h, Helsinki: Fínsko-Estónsko 2:1 (2:0) Jürgens mimo kádra

Ammar Ramadan (Sýria) - kvalifikácia o postup na MS, druhá fáza
štvrtok 21.3.2024, 12.30 h, Rangún: Mjanmarsko-Sýria 1:1 (1:0) Ramadan 90 minút
utorok 26.3.2024, 20.00 h, Dammam, Saudská Arábia: Sýria-Mjanmarsko 7:0 (1:0) Ramadan 27 minút

Yhoan Andzouana (Kongo) - príprava
pondelok 25.3.2024, 20.30 h, Chambly, Francúzsko: Gabon-Kongo 1:1 (1:0) Andzouana 90 minút

Márk Csinger, Milán Vitális (Maďarsko U21) - príprava a kvalifikácia ME 2025
štvrtok 21.3.2024, 14.00 h, Hidegkuti Nándor Stadion, Budapešť: Maďarsko-Moldavsko 2:0 (0:0) Vitális 61 minút, Csinger náhradník
utorok 26.3.2024, 15.00 h, Almaty: Kazachstan-Maďarsko 0:3 (01) Csinger 90 minút, Vitális 62 minút

Botond Angyal, Matúš Kucman (Slovensko U19) - príprava
sobota 23.3.2024, 15.00 h, MOL Akadémia, Dunajská Streda: Slovensko-Írsko 1:0 (1:0) Angyal a Kucman náhradníci
utorok 26.3.2024, 11.30 h, MOL Akadémia, Dunajská Streda: Slovensko-Írsko 1:3 (1:1) Angyal a Kucman po 57 minút